AA5jQJQYpXzibx5M

Одною з «найгарячіших» тем у Полтаві є стан підземних переходів по вул. Шевченка та вул. Соборності. Ще з осені 2017-го вони стоять недоремонтовані і лякають містян як зовнішнім виглядом, так і своєю небезпечністю. Поки замість напівзруйнованих сходів тимчасово облаштували дерев’яні, УЖКГ готується повторно оголосити тендери, але вже не на ремонт, а на повну реконструкцію переходів. Як вони виглядатимуть після оновлення і скільки коштуватимуть, дивіться далі.

Перше, що потрібно сказати, вартість реконструкції буде досить високою:

  • 15 мільйонів 589 тисяч гривень за переход по вул. Шевченка;
  • 11 мільйонів 427 тисяч гривень за переход по вул. Соборності.

Тобто, в сумі майже 27 мільйонів гривень (орієнтовна вартість). Чому наскільки збільшилася вартість, розповідає головний інженер проекту Сергій Мурза.

1. Над переходами встановлять скляні накриття

Над входами/виходами світлопрозоре накриття. Каркас буде металевим, а утримувати листи триплексу (безпечне, багатошарове скло, склеєне між собою полімерною плівкою) будуть алюмінієві профілі, тому конструкції будуть максимально легкими. Обрали скло, бо накриття має бути світлопрозорим (щоб не застосовувати додаткового освітлення) і не повинне закривати архітектурний вигляд міста.

Підземний переход по вул. Шевченка після реконструкції
Підземний переход по вул. Шевченка після реконструкції

2. Ремонтуватимуть не лише вхідні групи

У завдання першого проекту – капремонту переходів (той, що мали закінчити до кінця 2017-го) – входило виконання ремонту лише вхідних груп. Мали демонтувати граніт, яким облицьовані стіни і сходи, відновити поверхні стін, заштукатурити стіни з армувальною сіткою і припасувати граніт назад. Частково він мав бути новий, а частково той, що й був.

Після невдачі, вирішили таки «провести комплексні заходи» – відремонтують не лише вхідні групи, а й прилеглу територію: перекладуть бруківку, відновлять вимощення. Також, мають змінити покриття підлоги (а не лише сходів, як задумували спершу), провести косметичний ремонт стелі.

Підземний перехід по вул. Соборності після реконструкції

3. Переходи стануть доступнішими

Також, як розповідає інженер, переходи мають обладнати додатковими перилами, аби люди, що пересуваються на візках, мали змогу безпечніше спускатися чи підійматися сходами. Проектанти залишили можливість і для встановлення підйомників – будуть змонтовані закладні деталі. Також, заплановано облаштування переходів тактильною плиткою.

4. Кращі умови – більше грошей

Звісно ж, якщо заплановано провести комплексну реконструкцію, то ні про які 1,4 мільйона на один перехід, як планували торік, не може бути й мови.

У попередньо викладених позиціях вказано, що під час реконструкції будуть використані алюмінієві профілі, триплекс, звісно ж, гранітна плитка, які самі по собі є дороговартісними матеріалами, збільшується обсяг робіт, тому відповідно і збільшується ціна.

Крім цього, зазначимо, що вище вказані 27 мільйонів за два переходи – поки орієнтовна вартість. Якщо проект не коригуватимуть, вона однаково зменшиться під час аукціону.

Loading...