Юдеї, християни та мусульмани – конкуренти чи брати? У Полтаві провели відкриту лекцію

Автор: Валерія Бабич, 30 березня, 10:25

Фото: У Полтаві на відкритій лекції говорили про міжрелігійні відносини


Про міжрелігійні взаємовідносини, спільні та відмінні риси а також про авраамічні релігії говорили на відкритій лекції. Близько двадцяти  полтавців 29-го березня прийшли до ГО «Нова Полтава», щоб поспілкуватися із фахівцем. Захід ініціювали студенти Полтавського осередку Української академії лідерства.

Спікер – Роман Назаренко – референт ректора Українського католицького університету, керівник проектів Центру міжконфесійних та міжрелігійних діалогів «Лібертас».

Роман говорить, що обговорення тем такого спрямування є дуже актуальним, оскільки наразі у світі відбуваються певні загострення та конфлікти між представниками різних релігійних напрямків. Зокрема, це стосується авраамічних релігій: юдеї, християни та мусульмани. Тому такий собі майданчик для незалежного обговорення міжрелігійних проблем є необхідним. А ще такі заходи несуть великий інформативний характер.

Як зазначає Роман, насправді між цими релігіями є багато спільного. І кожна з релігій має право на існування та на поширення її ідей. Але це не означає, що проповідування однієї релігії повинно перешкоджати існуванню іншої.

«Я вважаю, що між цими релігіями не повинно бути ворожнечі. Оскільки, у сучасній Україні дуже багато різних подразників, які спричиняють агресію. І наше суспільство настільки електризоване у цьому плані, що просто необхідно якось знімати напругу», ‒ говорить спікер.

Роман Назаренко

Насправді, як говорить Роман, українське суспільство толерантне і відкрите до різних релігій та віросповідань:

«Відношення до релігій ґрунтується на ідеї толерантності та співпізнання. Особливо в цьому посприяли події, що відбувалися під час Революції гідності, де Україна постала прикладом толерантної країни для інших держав. Тоді на майдані можна було побачити і євреїв, і арабів, і християнських єпископів, і протестантських пасторів, і представників буддистських релігій. Усі вони були разом».

Події, що сталися під час Революції гідності не тільки консолідували український народ, а і показали, що ворожнечі між релігіями бути не повинно, – переконаний спікер.

Гості відкритої лекції

Спільність авраамічних релігій ще і в Святих Писаннях, адже Коран, Біблія та Юдейські писання описують одні і ті ж події. Навіть імена святих схожі, але підлаштовані під мову народу.

Найбільшою передумовою релігійних сутичок та міжрелігійних конфліктів є брак знань, говорить Роман:

«Це стереотипи нав’язані, для того, щоб посіяти ворожнечу між релігіями. А для того, щоб уникнути стереотипізації і уміти розрізняти, коли хтось або щось намагається нав’язати вам такого ставлення до іншої релігії, необхідні знання. Якщо ви володієте інформацією, ви матимете критичне мислення та будете тверезо оцінювати ситуацію».

Для прикладу, якщо запитати у праведного мусульманина – хто такі християни, він повинен відповісти, що це його брати. Оскільки, саме так написано в Корані. Тобто потрібно не просто сліпо вірити, а головне ‒ потрібно уміти читати Святе Письмо своєї релігії. На думку Романа і юдеї, і християни, і мусульмани – брати і ніякої ворожнечі та міжрелігійних конфліктів бути не повинно.

Присутні на заході

Присутня на заході студентка педагогічного університету Марина говорить, що прийшла на захід просто, щоб дізнатися більше інформації, але її дуже вразило, як поєднані між собою авраамічні релігії.

«Я вивчала християнство, читала Біблію та намагалася усвідомлювати написане. Сьогодні мені сподобалася доповідь Романа Назаренка, а особливо його думки, щодо релігійних конфліктів. Я також вважаю, що кожен має право на своє віросповідання. Дуже не люблю людей, які стереотипно міркують, наприклад, про мусульман. Для мене це просто необізнаність та дикунство», ‒ говорить Марина.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 30 березня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація