Занедбаність міста, погані дороги та брак перспектив для молоді: соціологи дослідили проблеми полтавців

Автор: Валерія Бабич, 14 лютого, 10:23

Фото: Які проблеми турбують полтавців (Джерело - drs.gov.ua)


13-го лютого ГО «Погляд» презентував перші результати комплексного соціологічного дослідження громадської думки стосовно влади та соціальних питань міста. Серед основних проблем, які найбільше турбують полтавців: руйнування архітектурних пам’яток та поганий стан доріг, а також корумпованість влади.

Полтавська ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»» існує з грудня минулого року. Сьогодні керівник ГО Олександр Залужний та завідувач кафедри соціальних і публічних комунікацій Інституту соціології Сергій Штепа представили перший звіт своєї роботи.

Протягом двох місяців проводили комплексне соціологічне дослідження громадської думки містян. Вивченням позицій полтавців займалися фахівці Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій НПУ імені М.П. Драгоманова. Дослідження відбувалось двома методами: соціологічне дослідження та вивчення даних отриманих від роботи двох фокусних груп.

Кeрівник ГО Цeнтр громадського моніторингу Погляд Олeксандр Залужний

Серед основних проблем, які найбільше турбують полтавців, фахівці назвали:

  • загальну занедбаність міста (руйнування архітектурних пам’яток, забрудненість міста);
  • поганий стан доріг та тротуарів;
  • відсутність напрямків розвитку та перспектив для молоді;
  • хаотичну стрімку забудову міста.

Стосовно оцінок міської влади, то думки респондентів розділилися. Серед позитивного – ремонт шкіл, лікарень, дитячих садочків. Негативних оцінок влади значно більше, зокрема – розкрадання бюджету, численні корупційні схеми, продаж держвласності, створення приватних комерційних проектів та відсутність стратегічного плану розвитку міста.

Досліджуючи політичні уподобання полтавців, фахівці виявили, що на сьогодні містяни не надають перевагу конкретній партії. Першість, згідно з результатами отримали «Совість України» (13,7% респондентів), «Батьківщина» (12,6%) та БПП «Солідарність» (7,8%).

Силові структури (Нова поліція та НАБУ) розчаровують полтавців, негативне ставлення також спостерігається і до Президента, Уряду , прокуратури та суддів. Натомість, відношення до громадських інституцій має позитивну динаміку серед жителів міста. Довіра до волонтерських організацій та учасників АТО складає 67,5%, а до ГО – 61,5% з усіх опитаних.

Основними аспектами, які позитивно оцінили містяни стали культура та давня історія Полтави, архітектурні пам’ятки та будівництво нових житлових комплексів.

Загалом фахівці Інституту соціології проаналізували 1410 анкет, 56 відсотків опитаних складають жінки і 44 відсотки – чоловіки. Більшість респондентів віком від 30 до 50 років. Результати проведених досліджень викладені у вигляді графіків, таблиць та висновків.

Окрім надання звіту, очільник ГО «Погляд» Олександр Залужний поділився планами та перспективами організації. Зокрема, у березні заплановано провести молодіжний проект «Погляд на місто: минуле, сучасне, майбутнє». У рамках проекту активна молодь зможе висловити своє бачення життєдіяльності міста,соціальних проблем та влади у вигляді малюнків.

Опублікована: 14 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація