Зволікати не можна, ратифікувати. Полтавцям розкажуть, що допоможе захистити від домашнього насильства

Автор: Каріна Тютюнник, 17 січня, 10:33

Фото: У Полтаві відбудеться тренінг про необхідність ратифікації Стамбульської конвенції (Джерело - womo.ua)


19-го січня у Полтаві відбудеться тренінг «Стамбульська конвенція: готовність до ратифікації?». Захід розпочнеться о 10:00 в приміщенні Інтеграційного Центру для ВПО та місцевої громади, за адресою вул. Шевченка, 13а.

Тренінг відбудеться за ініціативи ГО «Інститут гендерних трансформацій» та організації Amnesty International в Україні.

Як зазначають організатори, Україна ще у 2011 році однією з перших підписала Конвенцію Ради Європи – Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, однак і досі не ратифікувала її (не надала юридичної сили документу).

За словами виконавчої директорки Amnesty International в Україні, конвенція зобов’язує державу займатись не тільки викоріненням, а й недопущенням домашнього насильства. Тож, наразі необхідні законодавчі рішення, які допоможуть стимулювати проведення заходів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності громадян щодо дотримання прав та забезпечення гендерної рівності.

Листівка Amnesty International

На сьогодні в Україні такі заходи втілюють окремі органи влади без взаємного узгодження, належного висвітлення, і найголовніше – без залучення безпосередньо зацікавлених сторін.

Що дасть ратифікація?

  • буде створено національну телефонну лінію довіри для того, щоб кожен знав, що отримає інформацію або допомогу, якої потребує;
  • правоохоронців зобов’яжуть забезпечувати повагу та компетентне ставлення до людини у моменти, коли вона повідомляє про випадки травмування (побиття партнером, сексуальні домагання) та проводити належне розслідування;
  • правоохоронні органи наділять повноваженнями щодо ізоляції кривдника (невідкладно змусити теперішнього чи колишнього партнера, чоловіка або хлопця покинути житло для гарантування безпеки постраждалої особи);
  • конвенція створює перелік кримінальних правопорушень, серед яких – переслідування, сексуальне домагання та психологічне насильство;
  • документ гарантує комплексну допомогу потерпілій особі й ефективне покарання кривдника.

Конвенція захищає не лише жінок і чоловіків, які теж, хоч і рідше, можуть бути жертвами домашнього насильства, а й дітей. Адже, навіть якщо насильство не торкається їх безпосередньо, вони все одно визнаються потерпілими від нього. Тому що навіть постійне спостереження за домашнім насильством травмує психіку дитини.

Конвенція засвідчує, що насильство стосовно жінок та домашнє насильство не можна вважати особистою справою, держави повинні попереджувати насильство, захищати потерпілих та застосовувати до кривдників кримінальне правосуддя.

Для того, щоб взяти участь у тренінгу необхідно зареєструватись тут

Довідка

Amnesty International – всесвітній рух понад 7 млн людей, що привертають увагу до порушення загальновизнаних прав кожної людини та виступають за дотримання міжнародних стандартів. До завдань організації входить мобілізація громадськості з метою чинення тиску на осіб, що порушують права людини. За свою роботу Amnesty International удостоєна Нобелівської премії миру, а також премії ООН в області прав людини.

Опублікована: 17 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація