01 серпня, 11:08
01 серпня, 11:08

Їжу він купував на заправці, що розташована навпроти будівлі, де він зупинився. Він прикривав обличчя кепкою та маскою. 

Романа Скрипника знайшли за допомогою собак – вони привели правоохоронців до заправки. Дослідивши відео з камер зовнішнього спостереження, вони побачили, куди пішов чоловік, схожий на «полтавського терориста».

Заправка, де Скрипник робив закупи

ЗМІСТу також повідомили, що чоловік перед цим вкрав мопед, за допомогою якого і пересувався. Він також пограбував фельдшерсько-акушерський пункт у сусідньому селі. 

Затримати чоловіка приїхало понад дві сотні поліціянтів та силовиків. Його помітили, коли він вийшов за горілкою на заправку. У момент затримання, за непідтвердженою інформацією, Скрипник був напідпитку.

ЗМІСТ уже писав, що Романа Скрипника застрелили близько другої ранку 1 серпня біля закинутого будинку. Адже він захопив у заручники ще одного поліціянта, погрожуючи підірвати його та себе гранатою, що її він досі мав із собою. 

Місцевість біля закинутого будинку

Скрипника застрелив один із бійців КОРу. Проте «терорист» встиг витягнути з гранати чеку, тож після пострілу підірвався. Поліціянт, якого він захопив у заручники, встиг відскочити, тож залишився неушкодженим.

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування через те, що поліціянти застрелили Скрипника. Проте це – формальність, до якої зобов'язує чинне законодавство. Згідно з результатами першочергових слідчих дій, правоохоронці діяли в межах своїх повноважень. Проте нині проводиться досудове розслідування. Тож остаточна оцінка дій правоохоронців буде пізніше. 

ЗМІСТ писав хроніку подій: 

 • 23 липня: Нацполіція Полтавщини повідомила, що на території колишнього Полтавського хлібозаводу (вул. Остапа Вишні, 5) невідомий погрожує підірвати гранатою себе та працівника Управління карного розшуку. Пізніше стало відомо, що чоловікові надали автомобіль та дозволили виїхати за межі заводу. Із собою, як заручника, він взяв начальника карного розшуку Віталія Шияна. 
 • Єдиною вимогою зловмисника було те, щоб його не саджали до в’язниці. Адже його притягували до відповідальності за наркотики та крадіжки. Того дня його якраз і намагалися затримати, адже він мав обґрунтовану підозру у викраденні авто. 
 • Заступник міністра МВС Антон Геращенко опублікував на своїй сторінці у фейсбуці фото Романа Скрипника та перерахував судимості, що він має. 
 • Того ж дня правоохоронці повідомили, що Скрипник залишив авто посеред дороги, відпустив заручника та втік до лісопосадки. 
 • 24 липня його оголосили у розшук. Спершу речник Нацполіції Полтавщини Роман Грішин ЗМІСТу сказав, що за інформацію про місцеперебування Скрипника вони пропонують грошову винагороду. Згодом від цієї ідеї відмовилися, щоб не наражати людей на небезпеку. 
 • Скрипника шукали у Миргородському районі, а також ще у кількох. 
 • Під час третього дня пошуків правоохоронці відмовлялися розголошувати будь-яку інформацію щодо спецоперації. 
 • 26 липня ситуацію прокоментував радник Арсена Авакова Михайло Апостол. Він сказав, що Скрипника обов’язково впіймають – живим чи мертвим. 
 • 28 липня полтавські поліціянти сказали, що не можуть упіймати Романа Скрипника, адже він має військовий вишкіл та вміє виживати в екстремальних умовах. 
 • 29 липня заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко припустив, що Скрипник наклав на себе руки
 • 31 липня ЗМІСТ зробив огляд новин закордонних ЗМІ, які писали про «полтавського терориста».

ЗМІСТ також писав, що про інцидент у Полтаві говорила закордонна преса