Фото – Wikimapia

Чернігівська наукова бібліотека вирішила відмовитися від імені письменника Володимира Короленка в назві. Заклад хочуть назвати на честь Леоніда Глібова.

Про це 30 січня повідомило «Суспільне Чернігів».

Процес перейменування у бібліотеці почали за дорученням Чернігівської обласної військової адміністрації. Директорка бібліотеки Інна Аліференко говорить, що  з цього приводу колектив двічі проводив загальні збори, на яких визначили головну кандидатуру, на честь кого могли б перейменувати бібліотеку.

Кандидатуру Леоніда Глібова обрали через те, що бібліотека кілька років проводить заходи з ушанування байкаря. Колектив бібліотеки щороку ходить на могилу Леоніда Глібова перед врученням його іменної премії. 

Наступним кроком у процедурі перейменування бібліотеки мають стати громадські слухання, проте наразі невідомо, коли їх будуть проводити.

Свого часу Короленко зробив великий внесок у життя Полтави, розвиток міського простору та допомогу містянам. За часів радянської влади Короленко вважався одним із прогресивних російських письменників та публіцистів. Про його погляди на Російську імперію,ставлення до України та діяльність читайте тут.

Нагадаємо, що у Гадячі остаточно перейменували вулиці та провулки, які до цього символізували комуністичний режим. До списку ввійшли 30 об'єктів, які підпали під дію закону про декомунізацію. Окрім нових назв, деяким вулицям повернули історичні назви.

Loading...