Більше 40 млн дол. позики: на що витрачає Полтавщина кошти Світового банку

Автор: Каріна Тютюнник, 6 жовтня, 10:47

Фото: У Полтаві проводять торги по закупівлі медичного обладнання (Джерело - kdc.clinic)


У рамках програми «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на  2015-2020 роки в обласному Департаменті охорони здоров’я відбулося публічне розкриття тендерних пропозицій для закупівлі медичного та лабораторного обладнання, якими оснастять майже всі лікарні Полтавщини.

З 2015 року Полтавщина розпочала втілення спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Полтавщина виграла грант на боротьбу з гіпертонією, тож  в реалізації програми беруть участь такі установи: центри первинної медико-санітарної допомоги, центральні районні лікарні, міські лікарні,  обласний клінічний кардіологічний диспансер, обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики. 

Як повідомляє прес-служба проекту, впровадження відбувається за рахунок коштів позики Світового банку у обсязі 41 млн. дол. США та співфінансування за рахунок коштів бюджету у обсязі 4,1 млн. дол. США.

Виділені кошти спрямовують на матеріально-технічне оснащення процесу, впровадження інформаційних технологій та освітніх програм для медичного персоналу.

Публічне розкриття тендерних пропозицій (Джерело - www.adm-pl.gov.ua)

Учора відбулося публічне розкриття тендерних пропозицій, поданих на Міжнародні Конкурсні Торги щодо закупівель обладнання для лабораторної діагностики. За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я Юрія Курилка, до переліку входять:

«Гемалітичні аналізатори, центрофуги, витратні матеріали, мікроскопи, а також певна кількість електрокардіографічного обладнання. Близько тисячі. А також передавачі і станції, що дадуть змогу передавати електрокардіограми із нашої периферії у центр тут, в Полтаві».

Свої заявки щодо участі в тендері подали дванадцять організацій Під час розгляду пропозицій конкурсних торгів консультанти із закупівель перевірили наявність усіх необхідних документів, а також оголосили запропоновано ціну по кожному із лотів. Переможця оголосять протягом 90 днів, після перевірки документів і діяльності підприємств.

Пропозиції учасників (Джерело - www.adm-pl.gov.ua)

Це вже не перші торги, а куплене до цього обладнання вже використовується в кардіодиспансері.

«Ми вже помітили, що у подібних торгах беруть участь більше не посередники, а виробники. Це дуже позитивно. Бо ціна від виробника – дещо менша. У попередніх торгах при даній процедурі ми економили кошти, і ми потім ці кошти знову ж пускаємо в торги», – повідомляє заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадімінстрації Юрій Курилко.

Довідка

Програма «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» спрямована на підтримку реформування системи охорони здоров’я та націлена на досягнення трьох основних завдань:

  • боротьбу з неінфекційними захворюваннями, з акцентом на профілактику;
  • поліпшення якості та ефективності медичної допомоги;
  • оптимізацію та реструктуризацію лікарень і амбулаторних послуг вторинного рівня.

Проект реалізовується упродовж 2015-2020 роках у восьми областях України: Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Полтавській, Рівненській та Львівській.

Опублікована: 6 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація