«Бюджет участі», «Майстерня міста», парк «Перемога». Підсумки роботи Інституту розвитку міста

Автор: Каріна Тютюнник, 5 січня, 15:44

Фото: Інститут розвитку міста відзвітував про результати роботи (Джерело - соцмережі)


Комунальна організація «Інститут розвитку міста» підбила підсумки своєї майже дворічної діяльності.

Інститут розвитку міста розпочав свою діяльність з 1-го березня 2016 року та упродовж цього часу активно впроваджує у життя Полтави іноземний досвід розвитку. Йдеться про об’єднання зусиль жителів, влади та бізнесу, залучення полтавців до вирішення питань місцевого самоврядування.

Для досягнення цієї цілі комунальна організація провела в місті чимало заходів (воркшопи, форуми, курси, засідання, круглі столи).

Інфографіка ІРМ ПолтавиЗгадаємо про фестиваль сучасного міста і його суспільство «Майстерня міста», який вже встиг стати традиційним. За задумом він має служити платформою для співпраці та спілкування містян, майданчиком для спільних зустрічей влади та громади.

Серед активностей у рамках «Майстерні» проводили різноманітні квести, воркшопи, майстер-класи, екскурсії, презентації та вікторини. На перший погляд розважальні, заходи були присвячені бюджету участі, креативній економіці, питанням доступності та поліпшення мобільності. Цьогорічною особливістю було розширення географії фестивалю, крім центру міста, брали участь і різні райони Полтави.

Варто відзначити і розпочатий організацією проект партиципаторного бюджетування, або «Бюджет участі».  Він передбачає право жителів брати участь у розподілі час­тини бюджетних коштів. Зазначимо, що за два роки дії проекту спостерігається ріст активності серед полтавців. Якщо у 2016-му році на участь у конкурсі подали 58 проектів з благоустрою міста, то цьогоріч – 92. Активнішими стали містяни і в голосуванні, так минулого року за ініціативи віддали 7,4 тис. голосів, у 2017 році – вже 12,5 тисяч.

Інфографіка ІРМ Полтави

Також, працівники ІРМ займаються розробкою інвестиційних та грантових проектів, завданням яких є розвиток культурної, соціальної та економічної інфраструктури міста. Наразі подано 47 проектів на теми екології, економіки, енергозбереження, місцевого розвитку, охорони здоров’я і правопорядку, гендерної рівності, освіти та доступності. Загальний кошторис проектів перевищує 2,7 млн доларів.

Крім цього, «Ін­ститут розвитку міста» опікується такими проектами як модернізація системи вуличного освітлення Полтави, реконструкція парку «Перемога», створення центру міських ініціатив, будівництво у місті сміттєпереробного заводу, створення у Полтаві Індустріального парку (спеціально організованої для розміщення нових виробництв території), пи­тання реконструкції Кадетського корпусу.

Нагадаємо, КО «Інститут розвитку міста» за підтримки німецької урядової організації GIZ спільно з міською радою організували архітектурний конкурс на кращу концепцію реконструкції парку «Перемога». Переможною стала ідея авторів архітектурного факультету ПолтНТУ.

Опублікована: 5 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація