Ціна гідності: Розгляд судового спору між депутатами облради знову перенесли

Автор: Анна Єгорова, 10 серпня, 20:19

Фото: Андрій Пісоцький, Ірина Степаненко (Джерело - poltava.to)


Розгляд позовної заяви депутатки обласної ради Ірини Степаненко сьогодні, 10 серпня, тривав близько п'ятнадцяти хвилин. Суддя Ірина Блажко назначила нову дату засідання, оскільки відповідач – заступник голови Полтавської облради й очільник фракції БПП «Солідарність» Андрій Пісоцький – укотре не з'явився на засідання. Нагадаємо, депутатка в суді захищає свою честь і гідність через публікації в Інтернеті про її вину в подіях біля арки «Газетний ряд» 5 квітня. Відшкодувати нанесену моральну шкоду Андрій Пісоцький має однією гривнею.

«На сьогодні відсутнє будь-яке кримінальне провадження відносно Степаненко Ірини Вікторівни стосовно причетності до масових заворушень 05 квітня 2017 року […], як і відсутній обвинувальний вирок суду щодо будь-яких кримінальних правопорушень з боку позивача, що набрав законної сили, а відтак твердження Пісоцького Андрія […], викладені в мережі Інтернет відносно […] Степаненко Ірини, є недостовірною інформацією, яка дискредитує останню в очах виборців, політичних колег і опонентів», – йдеться в позовній заяві.

Друга претензія до дописів колеги по фракції – щодо процедури відкликання її депутатського мандату.

Допис із мережі Фейсбук

Ірина Степаненко вважає, що законних підстав для припинення її депутатства за народною ініціативою немає, тому поширюючи недостовірну інформацію Андрій Пісоцький нагнітає напруженість в інформаційному просторі. Тимбільш що жодного підтвердження реалізації механізму відкликання депутата надано та оприлюднено не було.

Депутатка в позовній заяві описує моральну шкоду, якої вона зазнала через дії Андрія Пісоцького. Зокрема, це сильні душевні страждання, необхідність постійно виправдовуватися в телефонному режимі, витрачати час і нервувати.

«Таку моральну шкоду я оцінюю в 1.00 гривню та прошу її стягнути з Пісоцького Андрія Анатолійовича», – резюмує позивачка.

Тобто Ірина Степаненко просить суд визнати розповсюджену паном Пісоцьким інформацію недостовірною, спростувати її, а також стягнути з нього одну гривню в якості компенсації пов'язаних із цим душевних страждань.

Суддя Ірина Блажко (праворуч)

Сам Андрій Пісоцький не поспішає коментувати ситуацію, як і з'являтися в Октябрський райсуд на засідання. Депутатка захист своїх прав доручила адвокатові Максиму Пістряку.

Наразі суддя Ірина Блажко намагалася з'ясувати: чи пані Степаненко направила позов як фізична особа чи як депутатка. Імовірно, така цікавість пов'язана з тим, що спори між суб'єктами владних повноважень (у тому числі – депутатів) є юрисдикцією адміністративних судів, згідно зі статтею 17 відповідного Кодексу.

Максим Пістряк, адвокат Ірини Степаненко

Представник позивачки Максим Пістряк клопотав щодо судового запиту стосовно права власності на сайт обласної партійної організації, адже за поширення недостовірної інформації відповідає автор дописів і власник ресурсу. З огляду на це прохання та відсутність відповідача, суддя перенесла засідання на 14-те вересня. Чому Ірина Блажко розглядала позовну заяву без мантії та нагрудного знаку – єдиних символів судової влади, затверджених законом «Про судоустрій і статус суддів», – ми наразі пояснити не можемо.

Опублікована: 10 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація