Децентралізація і депутати: що з обіцяного виконали мажоритарники Полтавщини

Автор: Каріна Тютюнник, 5 жовтня, 11:45

Фото: Результати обіцянок депутатів щодо децентралізації (Джерело - ckp.in.ua)


Аналітичний портал «Слово і Діло» проаналізував рівень відповідальності семи мажортарників Полтавської області щодо децентралізації та розширення повноважень влади і громад на місцях. З’ясувалось, що більшість обіцянок досі залишаються невиконаними.

Як повідомляє «Слово і Діло», такі обіцянки зафіксували у семи народних депутатів, обраних в одномандатних виборчих округах Полтавщини. Найбільше – по чотири у кожного – на цю тему «наобіцяли» Сергій Каплін, Олег Кулініч та Костянтин Іщейкін.

Сергій Каплін, представник округу №144 у Полтаві, з чотирьох обіцянок, виконав лише одну – не підтримувати ідею про газовидобування без ухвалення законопроекту про відрахування 5% ренти від видобутку на місця.

У процесі виконання перебуває ще одна обіцянка депутата – домогтися децентралізації влади. Дві інші мажоритарник провалив:

  1. Податки на доходи фізичних осіб, землю й нерухоме майно повністю надходитимуть до місцевих бюджетів.
  2. Більша частина ПДФО йтиме до місцевих бюджетів.

Інфографіка (Джерело - www.slovoidilo.ua)

Депутат від округу №147 (з центром у Миргороді) Олег Кулініч теж, з обіцяного, домігся одного: спрощення оформлення прав орендних відносин і прав на землю.

Одну обіцянку нардеп не виконав – змінити перерозподіл бюджетних коштів між областями й центром.

Наразі, згідно з порталом, Кулініч, продовжує реалізацію двох обіцянок: домогтися підвищення ролі місцевих громад в управлінні та передати право розпоряджатися землею сільгосппризначення.

Костянтин Іщейкін з чотирьох обіцянок виконав лише одну – здійснити перерозподіл податків на користь місцевих бюджетів. Три інші: забезпечення безкоштовними енергоресурсами жителів населених пунктів, біля яких ведуться газорозробки, впровадження «народного вето» й «народного вотуму» – так і залишилися обіцянками.

У чотирьох мажоритарників, які давали менше обіцянок, виконана лише одна в Руслана Богдана  – про спрямування рентної плати та податків від нафто й газовидобувних компаній до місцевих бюджетів. Усі інші обіцянки нардепів, або перебувають в процесі реалізації, або невиконані.

Опублікована: 5 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація