Говорили-балакали: як у міськраді звітували про прибирання снігу, підтоплення та проїзд у громадському транспорті

Автор: Вікторія Баберя, 13 квітня, 16:34

Фото: У міськраді звітували про прибирання снігу, підтоплення та проїзд у громадському транспорті


Сьогодні, 13-го квітня, у міській раді пройшло засідання містобудівної комісії. На ньому мали заслухати звіти щодо прибирання снігу за часи транспортного колапсу у Полтаві та виконання ухвали суду стосовно вартості проїзду у місті.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Андрій Лямін мав прозвітувати про проведення робіт з прибирання снігу та посипання вулиць соляно-піщаною сумішшю за період 27. 02. 2018 – 07. 03. 2018 р.

Однак заступник мера не з’явився, хоча, як повідомили члени комісії, на момент початку засідання перебував у будівлі міськради. Зазначимо, що депутати не можуть заслухати його звіт вже більше місяця. Попереднє засідання мало відбутися ще 6-го квітня, проте його провести не вдалося через відсутність кворуму. А на комісію, яка була перед цим, Андрій Лямін також не з’явився.

Депутат Юрій Синяк вчора, 12-го квітня, подав пропозицію включити до порядку денного комісії питання про звільнення Андрія Ляміна з посади. Проте за рішенням членів комісії питання звільнення на розгляд не винесли.

Дмитро Сенчакович

Депутат Дмитро Сенчакович повідомив, що зараз вивчатимуть, чи є можливості юридично вплинути на Андрія Ляміна, аби він з’явився на засідання комісії.

«Заступник міського голови не з’явився. На мою думку, його треба звільняти», – прокоментував Дмитро Сенчакович.

Начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Юрій Сябро щодо вжитих заходів на виконання ухвали Полтавського окружного адмінсуду від 26. 02. 2018 р. (призупинення рішення виконкому про підвищення тарифу на проїзд) повідомив, що це не відноситься до його компетенції:

«Питання виконання ухвали суду – це питання, яке не відноситься до транспортного відділу».

Юрій Сябро

Після такого повідомлення виникла дискусія з приводу того, хто ж саме має відповідати за дотримання ухвали суду – транспортний відділ (начальний якого відхрещується від цього), економічний відділ чи, можливо, навіть хтось інший.

Депутат Юрій Синяк подав пропозицію включити до порядку денного питання про розірвання договорів з перевізниками, які не виконують ухвалу суду, і потім провести новий конкурс. Його підтримав депутат Олександр Шамота, який наголосив:

«В умовах договору вказано, що перевізники мають возити згідно затвердженого тарифу, ціна не вказана. Пропоную розірвати договори з перевізниками, які не виконують ухвалу суду, заключити тимчасові та провести новий конкурс».

Олександр Шамота

Голова комісії Олег Бєлоножко не хотів виносити питання на голосування, оскільки, на його думку, спершу потрібно отримати юридичне пояснення. Проте, під натиском депутатів виніс на голосування. В остаточному результаті рішення не підтримали.

Наступне засідання комісії призначили на 14 травня, але, ймовірно, депутати ініціюватимуть його проведення раніше.

Нагадаємо, 28 грудня 2017 року виконком більшістю голосів ухвалив рішення встановити нові тарифи на проїзд у тролейбусах і маршрутках міста по 3 і 5 грн відповідно. Нардеп Сергій Каплін через суд намагається довести, що рішення ухвалені з низкою порушень. На час розгляду позову суддя Ігор Шевяков зупинив дію цих рішень, а прес-служба суду дала роз'яснення, що допоки триватиме розгляд справи, діятиме рішення зі старими тарифами – 2 і 4 грн.

Паралельно виконком оскаржує цю ухвалу в Харківському апеляційному адміністративному суді. Хоча засідання, яке мало відбутися 28 березня перенесли на 19 квітня у зв'язку з неявкою відповідача Сергія Капліна.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 13 квітня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація