photo_2022-10-19_08-16-43

Захід для підтримки української армії об’єднав більш як 90 українських митців і мисткинь.

Перша частина благодійного аукціону тривала до 10 жовтня. Друга почалася 17 жовтня і триватиме  до завершення лотів. 90% виручених від продажу коштів піде на підтримку ЗСУ. Зокрема митці підтримають краудплатформу «ЗМІСТ Полтава», яка зараз допомагає полтавським військовим технікою та автівками.

Крім того, 7 жовтня на підтримку аукціону й задля популяризації українського мистецтва фундація відкрила виставку «Між небом і землею» (текст-присвяту читайте нижче – прим.ред.). Відвідати її можна у Кракові до 24 жовтня включно за адресою: Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62.

Аукціон організували художниця, випускниця краківської Академії образотворчих мистецтв Каріна Мінасян та її новостворений фонд UA WORLD ART FUND. Каріна Мінасян навчалася в ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка на кафедрі образотворчого мистецтва. Ідея заснувати фундацію з’явилася давно, каже мисткиня. А поштовхом до її реалізації стала трагічна новина про загибель колишнього завкафедри, вчителя і друга Олександра Тарасенка.

Нагадаємо, педагог пішов боронити Україну з початку наступу. Він помер 3 березня у лікарні внаслідок важкого осколкового поранення, отриманого у боях під Охтиркою.

За словами Каріни Мінасян, фундація покликана популяризувати українське мистецтво, допомагати художникам і Україні загалом. Вона базується у Кракові.

За короткий термін фундаторка та декілька волонтерок, які допомагають у реалізації проєкту, встигли запросити до співпраці більш як 90 українських митців і мисткинь. Усі вони зголосилися безкоштовно віддати свої роботи для продажу на благодійному аукціоні.

Також до співпраці долучаються нові художники, які також пропонують свої роботи для допомоги українській армії. До відкриття виставки у Кракові присвяту читала акторка театру і кіно, режисерка і викладачка Анна Полони. Її виступи відбулися двічі: спочатку на станцiï Radio Krakow Kultura, потім – на головній польській радіостанції RMF.

«Надалі в планах фонду – продовжити промоцію українських митців, можливе відкриття резиденцій, виставок, а надалі – галереї. І постійна допомога Україні на шляху до перемоги», – каже кураторка.

UA WORLD ART FUND заручився підтримкою багатьох українських фондів та галерей, а також отримав підтримку від Генерального Консульства України в Кракові.

Для придбання робіт або комунікації з фундаторами звертайтеся на сайт фонду та у соцмережах Instagram та Facebook. Підтримати роботу фонду можна як донатом на сайті, так і поширенням інформації про аукціон та іншу роботу фонду.

Текст-присвята до виставки:

Між небом і землею

Мамо, чи летітимуть гуси у вирій, якщо в небі літають ракети?

Чи ступатиму я на землю ногами, якщо там серед листя і трав розкидані міни?

Чи побачать згори, коли ми переможемо, душі тих, кого смерть забрала надто рано? Не своїми руками – руками убивць, що чужих вільних рук боялись найбільше.

Рук, що пекли найсмачніший хліб. Рук, що могли б малювати картини. Рук, що ніжно, і так тремтливо обіймали би на ніч своє дитя. Тих рук, на яких майоріла земля, що колоссям родить, і небо, що дихає волею.

А посередині – любов. Здіймається високо вгору і боронить своїми крильми, чи лягає на полі бою, прикриваючи нас своїм мужнім тілом.

Я своєю любов’ю торкаюся полотна і пишу сьогодення, що одразу стає історією. Задля того, щоб наші діти знов лічили птахів, які повернуться додому.

Loading...