Інститут розвитку міста презентував план зонування території Полтави

Автор: Ольга Браславець, 12 січня, 14:58

Фото: Головна фахівчиня проекту Тамара Шидловська


Сьогодні, 12 січня, в Інституті розвитку міста відбулася презентація плану зонування міста. Його розробляло державне підприємство «Діпромісто» імені Ю.М.Білоконя. Схему зонування оновили вперше з 1999-го року; наразі вона має пройти обговорення та врахувати пропозиції.

Для Полтави визначили територіальні зони:

 -             невиробничі Г (громадські);

-              житлові Ж;

-              ландшафтно-рекреаційні Р;

-              курортні К;

-              зони транспортної інфраструктури ТР;

-              зони інженерної інфраструктури ІН;

-              комунально-складські КС;

-              виробничі В;

-              спеціальні С;

-              сільськогосподарського виробництва СВ;

-              землі історико-культурного призначення ІК.

Окремо виділили зони земель історико-культурного призначення – зазначає головна фахівчиня проекту Тамара Шидловська:

«У Полтаві це заповідник «Поле Полтавської битви».  Свого часу було передбачено створення заповідника у центральній частині міста, але на сьогодні ця процедура не доведена до логічного завершення».

План зонування зроблено в урахуванням таких обмежень, як санітарно-захисні зони промислових підприємств, кладовищ, комунальних та складських підприємств, зони акустичного дискомфорту від залізниці, зони електро-магнітного забруднення.  До планувальних обмежень природоохоронного характеру належать прибережно-захисні смуги річок та водойм і території об’єктів природо-заповідного фонду.

Головний архітектор міста, Микола Шевельов додає:

«План зонування був затверджений ще в 1999-му році, але, як ви розумієте, він вже застарів, він не відповідав тому генеральному плану, який був затверджений на час його розгляду. Адже законодавство передбачає розробку такої містобудівної документації на основі затвердженого генерального плану. В 2012-му році був затверджений генеральний план, який діє. Зараз відповідно до нього розпочата робота щодо плану зонування території».

До 26-го січня триває прийом пропозицій до плану зонування

Нагадаємо, до 26-го січня триває прийом пропозицій до плану зонування міста. Їх можуть подавати як фізичні особи, так і юридичні, а також представники органів самоорганізації населення та народні депутати.

Сам план зонування з пояснювальною запискою оприлюднили наприкінці грудня на сайті міськраді. Згідно з документом, його створили ще в 2015-му році.

Упродовж трьох років у Полтаві обіцяють значні зміни в роботі містобудівного кадастру. Таку Програму затвердила на крайній сесії міська рада. Документ передбачає оновлення програмного забезпечення, формування баз даних та створення адресного реєстру. Це дасть змогу більш точно та швидко приймати рішення у сфері земельних відносин, а також отримувати необхідну інформацію у зручному форматі. Ціна питання 4,9 млн грн

Опублікована: 12 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація