Крім облради, гучне питання Кременчуцького заповідника вирішує суд

Автор: Євгенія Каблучка, 13 лютого, 16:43

Фото: Кременчуцькі плавні (Джерело - kolokray.com)


Продовжують розглядати питання, яке вже двічі зривало сесію Полтавської облради. Представники Білецьківської громади вимагають, щоб депутати скасували власне рішення про передачу парку на баланс області. Натомість у раді кажуть, що не мають права цього робити та чекатимуть висновків суду.

Сьогодні на засіданні екологічної комісії Полтавської облради депутати розглядали пропозицію скасувати рішення щодо регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні», які приймали на засіданнях у жовтні та грудні 2017 року.

Нагадаймо, що 12 жовтня на засіданні Полтавської облради прийняли рішення «Про внесення змін до рішення вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради третього скликання «Про організацію регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» та затвердження проекту його створення» від 12 липня 2001 року. Цим рішення внесли наступні зміни:

  • Засновником регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» є Полтавська облрада;
  • Рекомендувати Кременчуцькій РДА вийти із складу засновників парку;
  • Полтавській облраді після закінчення строку заявлення кредиторами своїх вимог утворити комунальну організацію;
  • Адміністративне управління за парком здійснює Кременчуцька районна рада;
  • Утримання парку за рахунок видатків з Кременчуцького райбюджету;
  • Рекомендувати Полтавській ОДА привести у відповідність до цього рішення Положення про парк;
  • Полтавська ОДА є спеціально уповноваженим органом державного управління територією парку і може делегувати повноваження відповідному підрозділу.

Тоді через це голосування Білецьківська громада, яка була проти ухвалення цього рішення, заблокувала засідання сесії. Після чого депутати розійшлися із сесійної зали достроково.

У свою чергу на наступному засіданні Полтавської облради 22 грудня 2017 року внесли додаткові зміни. Мова йде про такі доповнення:

  • Полтавська облрада увійшла до складу засновників регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» з 1 січня 2018 року;
  • Адміністративне управління парком здійснює Полтавська облрада (а не Кременчуцька РДА, як ухвалили 12 жовтня);
  • Утримання парку здійснюється у відповідності до законодавства (а не за рахунок видатків з Кременчуцького районного бюджету, як ухвалили 12 жовтня).

Сьогодні ж, 13 лютого, історія отримала продовження. На засідання комісії депутат Валерій Чечель запропонував скасувати рішення, що були ухвалені 12 жовтня та 22 грудня 2017 року.

Він назвав кілька причин на сторону скасування. По-перше, Кременчуцький регіональний парк було включено в загальнодержавний заповідник «Білецьківські плавні», який був створений указом Президента ще у 1994 році. За його словами,  обласна рада таким рішенням робить з державної форми власності комунальну. Також депутат додав, що своїм рішенням обласна рада відстороняє від здійснення контролю землевласників територій.

«Таким чином, я вважаю, що це неправильно. На підтвердження своїх слів хочу вас проінформувати, що після прийняття рішення почалися листування будівельних фірм про виведення зі складу регіонального ландшафтного парку островів для їх освоєння», – повідомив депутат.

 депутат Валерій Чечель

Після слів депутата Чечеля слово взяв консультант відділу з юридичного забезпечення Олександр Шершінь.

Він повідомив, що виключно сільські, селищні, міські ради можуть приводити відповідним шляхом внесення змін та скасування своїх рішень на пленарних засіданнях. У свою чергу обласні ради такими повноваженнями не володіють.

Також Олександр проінформував, що станом на сьогодні питання щодо рішення від 12 жовтня вирішується у судовому порядку Рішення оскаржується Білецьківською сільською радою. Розгляд триває у Харківському апеляційному суді.

консультант відділу з юридичного забезпечення Олександр Шершінь

Перша судова інстанція вирішила залишити позовну заяву без розгляду. Протягом 6-ти разів позивач не з’являвся на судове засідання.

Секретар Білецьківської сільської ради Жанна Бутенко має іншу думку щодо права Полтавської облради скасовувати власні рішення. Вона зауважила, що Полтавська облрада, як орган місцевого самоврядування, може скасовувати рішення:

«Я знаю, що обласна рада неодноразово скасовувала своє рішення і приймала інші рішення. Ми звертаємося з проханням скасувати рішення».

 Секретар Білецьківської сільської ради Жанна Бутенко

Також Жанна Бутенко повідомила, що 6 жовтня на засіданні екологічної комісії було надано рекомендацію Полтавській облраді та Полтавській облдержадміністрації звернутися до міністерства. Станом на дату прийняття рішення, 12 жовтня, звернення не було надіслано. Полтавська ОДА звернулася лише 14 листопада. Станом на 22 грудня, коли вносили повторні зміни, відповіді не було. Тож виникло питання, чому депутати прийняли рішення, не дочекавшись відповіді з міністерства.

Секретар сільської ради назвала ще одну причину, чому депутати не могли ухвалювати відповідні рішення. За її словами, варто було узгодити це питання з громадою. А цього не зробили.

Результат: шість членів комісії проголосували за те, щоб взяти інформацію до відома, і дочекатися рішення суду.

Нагадаймо, що чергове засідання сесії Полтавської облради заплановане на 16-те лютого. Проведуть сесійне засідання не в звичній Червоній залі Полтавської облради, а в селі Омельник Кременчуцького району. Причина відповідного перенесення – ремонт сесійної зали облради.

Варто зауважити, що на обласну сесію в Омельнику представник Білецьківської громади, який не назвав власного імені, пообіцяв привести групу підтримки. Чоловік повідомив, що буде близько півтисячі активістів та запросять центральні ЗМІ.

Опублікована: 13 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація