xjsdqmS1Saibf5LM

Депутат обласної ради і в.о. голови фракції Радикальної партії Володимир Савченко не задекларував 1/5 будинку своїх батьків, за що йому інкримінували корупційне адмінправопорушення. Однак суддя Октябрського райсуду Анатолій Савченко постановив, що справу треба направити для розгляду до іншого суду. У матеріалах державного обвинувачувача Дмитра Дорогейка значилося, що депутат не вніс до своєї е-декларації частину будинку, […]

Депутат обласної ради і в.о. голови фракції Радикальної партії Володимир Савченко не задекларував 1/5 будинку своїх батьків, за що йому інкримінували корупційне адмінправопорушення. Однак суддя Октябрського райсуду Анатолій Савченко постановив, що справу треба направити для розгляду до іншого суду.

У матеріалах державного обвинувачувача Дмитра Дорогейка значилося, що депутат не вніс до своєї е-декларації частину будинку, який загалом експертиза оцінила в близько 760 тис. грн. Відповідно, Володимирові Савченку належить п’ята його частина, вартістю понад 150 тисяч гривень. Таке розходження з відомостями, вказаними в декларації, стали підставою для складення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення за статтею 172-6 КУпАП (ч.4) – Порушення вимог фінансового контролю.

Натомість депутат і кременчуцький підприємець пояснив нашим журналістам, що це будинок його батьків, і вони приватизували його до набуття ним повноліття, а відтак про свою частку він не знав і тому не вніс до декларації. Крім того, Володимир Савченко вважає необ’єктивною оцінку будинку правоохоронцями, адже вона здійснювалася заочно та без урахування особливостей ринку в Кременчуці.

Депутат Володимир Савченко

Суддя Анатолій Савченко не дійшов до заслуховування позицій сторін процесу: він підтримав клопотання прокурора про направлення протоколу для розгляду за підсудністю – Крюківський райсуд міста Кременчук, – адже депутат скоїв правопорушення саме на його території. Тому у своїй постанові суддя вказує про необхідність повернути протокол для перенаправлення ініціаторам його складення, тобто в Управління захисту економіки в Полтавській області. На завершення суддя Савченко роз’яснив депутатові Савченку, що, імовірно покарання на нього не чекає: адже строки притягнення до відповідальності минули. Однак чисто формальне таке рішення ухвалити має Крюківський райсуд.

Прокурор Дмитро Дорогейко

Нагадаємо, місяць тому Анатолій Савченко на підставі аналогічного протоколу за статтею 172-6 вирішив стягнути 1700 гривень із депутата облради Сергія Гамзи (фракція «Опозиційного блоку») за не внесення до декларації відомостей про придбану автівку. Причина підсудності за Октябрським судом, імовірно, полягає в тому, що депутат Гамза заповнював свою е-декларацію на території обласної ради, а Савченко – вдома, у Кременчуці. 

Довідка:

Згідно зі статтею 172-6 КУпАП, на порушників управлінців чи депутатів може чекати:

  1. За несвоєчасне подання без поважних причин декларації – штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  2. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані – штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  3. Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
  4. Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – штраф від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Loading...