Місто поки не може забезпечити учнів початкової школи безкоштовним харчування

Автор: Наталія Норіцина, 14 лютого, 12:03

Фото: Депутати обговорили питання забезпечення учнів безкоштовним харчуванням


Управління освіти Полтавської міськради через юридичні проблеми не може укласти новий договір на забезпечення учнів молодших класів та пільгових категорій безкоштовним харчування. Про це повідомила на засіданні профільної депутатської комісії начальниця Управління Леся Марталішвілі.

На засіданні комісії з питань розвитку культури та освіти депутати розглянули питання про організацію безоплатного гарячого харчування дітей у закладах  загальної середньої освіти. Очільниця Управління освіти Леся Марталішвілі розповіла, що вони не можуть оголосити новий тендер, поки належним  чином не завершать попередній. Але законного механізму для цього Управління не бачить.

У грудні 2017 року Антимонопольний комітет зобов’язав Управління освіти відмінити закупівлю послуг з харчування, оскільки вбачав у проведенні процедурі порушення чинного законодавства. Проте, як юридично це зробити, не  пояснив.

Леся Марталішвілі говорить, що вони з колегами зверталися до АМКУ з відповідним проханням, але відповіді поки не отримали:

«Вони розглядали на своєму засіданні скаргу по першому лоту, а винесли рішення стосовно сорока лотів, які не розглядали. Технічна можливість є зараз відмінити процедуру повністю, відмінити процедуру по одному лоту і відмінити по сорока лотах. Усі три будуть неправильні, виходячи з виписаного рішення. Вони юридично неграмотно виписали рішення».

Щоб забезпечити безоплатне харчування школярів, у грудні 2017 року Управління продовжило договори з підприємцями, які надавали послуги минулого року, на суму в розмірі 20% від попередніх. Оскільки кошти обмежені, безкоштовно їстимуть лише діти пільгових категорій, визначені відповідних Законом України. Грошей має вистачити до кінця навчального року, говорять в Управлінні. За батьківський кошт наразі харчуються 12 тисяч школярів з 26-ти.

Леся Марталішвілі роз'яснює депутатам ситуацію

Щоб таке вирішення ситуації було законним, Управління просить депутатів затвердити рішення виконкому «Про організацію безоплатного гарячого харчування дітей у закладах  загальної середньої освіти усіх типів комунальної форми власності м. Полтави на період проведення процедури закупівлі “Послуги з організації шкільного харчування"». Члени профільної комісії рішення підтримали і рекомендували його до розгляду на сесійному засіданні, яке відбудеться 16 лютого.

Про організацію безоплатного гарячого харчування дітей у закладах  загальної середньої освіти усіх типів комунальної форми власності м. Полтави на період проведення процедури закупівлі «Послуги з організації шкільного харчування» ".

Нагадаємо, що відповідно до міської Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота», учнів середніх шкіл 1-4 та 5-11 класів пільгових категорій харчуються безкоштовно. Для цього в міський бюджет на 2018 рік заклали близько 23 млн грн (понад 18 млн грн для учнів початкової школи та понад 3 млн грн для дітей пільгових категорій). Хто забезпечуватиме дітей сніданками і обідами, влада має визначати за допомогою так званих відкритих торгів на спеціальному ресурсі Prozorro. Управління освіти наприкінці минулого року оголосило відповідну процедуру, але через скаргу одного з учасників тендеру АМКУ зобовязав Управління відмінити її.

Опублікована: 14 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація