hxH0UdP0AZ9XeZ8j
hxH0UdP0AZ9XeZ8j

????????????????????????????????????

На тренінгу «Врахування змін клімату в розвитку громад» представники Вінниці й Миргорода розповіли про методи, які послуговуються для зменшення викидів парникових газів.

Наша держава перебуває серед першої двадцятки світових країн, які найбільше викидають парникових газів в атмосферу. Таку статистику надає Національний екологічний центр України. Тому для українських міст однією з найголовніших цілей у діяльності давно мала стати боротьба з викидами шкідливих речовин.

Деякі громади вже реалізовують політику, метою якої є зберегти клімат. Зокрема Можна вважати, що Миргород перші кроки в кліматичному русі зробив у 2010 році. Тоді місто приєдналося до Асоціації «Енергоефективні міста України».

Через два роки Миргород став підписантом «Угоди мерів». Також у 2012 році створили відділ муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту.

Анна Саєнко, головна спеціалістка відділу енергоменеджменту, розповіла про інструменти та досягнення, які допомагають місту зменшити викиди парникових газів. Наприклад, за допомогою системи енергомоніторингу можна віддалено контролювати споживання ресурсів і реагувати на їх несанкціоноване використання.

У місті комплексно модернізували два садочки та зменшили споживання газу, замінили вікна у навчальних закладах. Наразі реалізовують проект щодо тепломодернізації опалювальних мікрорайонів. Вона передбачає заміну труб і котлів.

Анна Саєнко

Зміни торкнулися й освітлення. За словами Анни Саєнко, замість старих світильників встановили енергоефективні. У десятьох випадках лампи живляться енергією, згенерованою сонячними панелями.

Також у Миргороді розвивається велосипедний транспорт. Є власна велоконцепція, яку почали запроваджувати зі встановлення паркування. Наразі будують доріжки для велосипедистів.

Нещодавно в Миргороді, за словами енергоменеджерки, затвердили нову Стратегію сталого розвитку міста. Тобто в діяльності міста енергоефективність є пріоритетним напрямком.

Учасники тренінгу

Вінниця також може похвалитися документом, який робить енергоефективну сферу провідною. Як розповіла менеджерка проектів «Інституту розвитку міст» Вінницької міської ради Яна Чайковська, місто має «Стратегію розвитку Вінниця–2020». Вона містить 5 основних пріоритетів, серед яких сталий екологічний розвиток й удосконалення сфери ЖКГ.

На основі стратегії підписали меморандум із Швейцарією, у рамках якого діє проект з енергоефективності. Завдяки меморандуму почався проект  «Європейська енергетична відзнака». Це система оцінювання, за допомогою якої можна визначити слабкі та сильні сторони в сфері енергоефективності.

Яна Чайковська

Вінниця щороку долучається до міжнародних акцій – «Година землі» та «Тиждень сталої енергетики». Яна Чайковська поділилася, що до проведення таких заходів доєднують громадських активістів та студентів.

У місті ровер позиціонують як окремий вид громадського транспорту. Велосипедисти мають у власному розпорядженні 70 кілометрів доріжок, розроблені спеціальні карти для кращого орієнтування.

Серед працівників виконавчого комітету є навіть спеціальна особа, що відповідає за велосипедний розвиток у Вінниці, – «Містер Вело».

Також серед здобутків Вінниці – створення «Зеленого офісу». Це місце, де містяни отримують безкоштовну консультацію щодо питань екології й енергоефективності, відновлювальних джерел енергії.

Loading...