SoyRorZm1pGknpi4

Сьогодні, 6 листопада, в приміщенні Полтавської ОДА відбулася денна чергова апаратна нарада. На порядку денному – реалізація проектів, фінансованих Державним фондом регіонального розвитку, впровадження на Полтавщині швидкісного Інтернету та запобігання рейдерству в аграрному секторі. Про проекти, реалізовані за кошти Державного фонду регіонального розвитку Під час засідання розглянули питання реалізації інфраструктурних проектів, відібраних до фінансування Держфондом […]

Сьогодні, 6 листопада, в приміщенні Полтавської ОДА відбулася денна чергова апаратна нарада. На порядку денному – реалізація проектів, фінансованих Державним фондом регіонального розвитку, впровадження на Полтавщині швидкісного Інтернету та запобігання рейдерству в аграрному секторі.

  1. Про проекти, реалізовані за кошти Державного фонду регіонального розвитку

Під час засідання розглянули питання реалізації інфраструктурних проектів, відібраних до фінансування Держфондом регіонального розвитку.

Як повідомила директорка Департаменту економрозвитку ОДА Інна Іщенко:

«Цього року зі 186, поданих на розгляд, до впровадження відібрали 21 проект. Левова частка з них активно впроваджується».

Зокрема, за словами доповідачки, на дві третини готовий обласний кардіодиспансер, для виконання робіт на якому вже освоїли понад 20 млн грн. Так само йде до завершення й зведення мосту через річку Хорол, на яке використано майже 8 млн грн. Термомодернізація загальноосвітньої школи у Піщаному вже «потягла» на 1,3 млн грн, а на ремонт ЗОШ в Яреськах витратили 650 тисяч.

Інна Іщенко та Тимофій Голбан

Проте, додає Інна Іщенко, є й проекти, роботи на яких досі не розпочалися. Це, зокрема, ремонт Пирятинської ЦРЛ, реконструкція Решетилівської райлікарні під житлове приміщення для медиків та оновлення Березоворудської ЗОШ.

«Бачу тут бездіяльність голів РДА, яка позбавляє місцеві громади покращення інфраструктури. Тому прошу голів районів пришвидшити впровадження проектів. Або ж звільнити займані посади через неспроможність ефективно працювати», – наголосив Валерій Головко.

Говорили й про проекти, подані на розгляд комісії щодо фінансування в 2018 році. Наразі таких сто три.

  1. Про впровадження на Полтавщині Інтернету

Одним з важливих етапів впровадження реформ на місцях представники ОДА вважають стовідсоткове покриття регіону швидкісним Інтернетом. Адже завдяки цьому мешканці навіть найвіддаленіших населених пунктів матимуть доступ, зокрема, до єдиної бази медичних карток «Електронний пацієнт», освітніх послуг та інших необхідних даних.

Як приклад, згадали Гадяцький район, де доступом до всесвітньої мережі охоплені всі медичні заклади.

Начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Юрій Кривошеєв зазначив:

«Найважче – під’єднати до Інтернету ФАПи в невеликих селах. Нині в області працює 41 провайдер, з якими і вирішуватимемо питання оснащення області цією послугою».

Юрій Кривошеєв

Для того, щоб налагодити процес під’єднання до Інтернет населених пунктів Полтавщини, до діалогу варто запросити представників всіх компаній, що надають такі послуги, переконані в ОДА. Тож, за дорученням голови Полтавської ОДА організують робочу групу, до якої запросять і провайдерів. Її метою буде створення стратегії покриття області доступом до мережі.

  1. Про захоплення рейдерів

Обговорили й ситуацію, що склалась довкола агрофірми «Оржицька». Там днями, нагадаємо, хотіли змінити власників. Про деталі події розповіла в. о. начальника головного теруправління юстиції в області Дар’я Бриндак:

«Четвертого листопада один з державних нотаріусів Дніпропетровщини, незважаючи на заборону суду, вніс зміни до керівного складу фірми. Таким чином, фірму намагалися передати у власність інших осіб».

Завдяки спільним зусиллям обласної влади, правоохоронців та громади рейдерського захоплення «Оржицької» не допустили, а молодиків, котрі приїхали на адресу підприємства з метою силового вирішення конфлікту, затримали.

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

Loading...