Наступного тижня до Полтави приїдуть спеціалісти для проведення пошукових робіт у Пушкарівському Яру

Автор: Аліса Куценко, 13 липня, 13:02

Фото: ВГО «Союз «Народна Пам'ять» під час розвідки у Каховці (Джерело – unm.org.ua)


Пошуковці з трьох країн досліджуватимуть територію в районі Пушкарівської, Остапа Вишні, Симона Петлюри та Гребінки вже наступного четверга.

Про це розповіла голова громадської організації «Пушкарівський Яр» Олександра Супряженко під час виступу громадськості на двадцять п’ятій позачерговій сесії Полтавської міськради в п’ятницю, 12 липня.

За її словами, вони вже отримали дозвіл від Міністерства культури на проведення пошукових земляних робіт на території Пушкарівського Яру.

Дозвіл

Із документа відомо, що пошуковими роботами займатиметься Всеукраїнська громадська організація «Союз “Народна пам’ять”». У коментарі ЗМІСТу Олександра Супряженко розповіла, що на території колишнього концтабору Дулаг-151 працюватимуть шестеро спеціалістів зі столиці:

«Це фахівці з поховань, історики, вони – №1 в Україні. Працюють і в АТО (місія називається “Чорний тюльпан”), і по всій Україні саме з пошуків поховань часів Другої світової війни».

У п’ятницю полтавці отримали підтвердження, що до киян приєднаються представники Ізраїлю та Польщі – також члени пошукових організацій, які спеціалізуються на похованнях часів Голокосту та Другої світової війни.

На фахівців чекають наступного четверга, 18 липня. За словами Олександри Супряженко, спочатку відбудеться відкрита зустріч із представниками влади у міськради, після чого спеціалісти вирушать на територію Яру і розпочнуть розвідку – перший етап робіт. Головні завдання на цій стадії – взяти архівно-історичні дослідження, «нанести» їх на місцевість і визначити зони поховань, які потім досліджуватимуться більш детально.

Як зазначила Олександри Супряженко, розвідка займе до трьох днів. Згідно дозволу від Мінкульту, спеціалісти працюватимуть за допомогою ґрунтових металодетекторів і магнітометру, а всі знайдені предмети передадуть на постійне зберігання до краєзнавчого музею.

Нагадаємо,наприкінці червня в Полтавському краєзнавчому музеї показали архівні матеріали про Пушкарівський Яр.

Раніше міжвідомча обласна комісія не рекомендували забудовувати територію колишніх артскладів до проведення пошукових робіт

Зауважимо, ІВ «Полтавщина» повідомляло, що посол Ізраїлю попросив Полтавську міську владу не забудовувати колишню територію артскладів.

25 квітня 2019 року на сесії міськради депутати не виставили на аукціон спірні земельні ділянки, поки там не проведуть пошукові роботи.

Олександра Супряженко зазначала, що вона разом із однодумцями  ініціюватимуть створення Пушкарівського Яру, щоб увічнити пам’ять про всіх, кого розстріляли на тій місцині.

Раніше ЗМІСТ розповідав про історію цього місця під час Другої світової війни.

Про поховання широкому загалу стало відомо у травні 2017 році, коли «Полтававодоканал» прокладав траншею для колектору. 

Опублікована: 13 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація