twfJUuQlVTfIcyyJ
twfJUuQlVTfIcyyJ

????????????????????????????????????

Днями до Полтавського академічного обласного театру ляльок завітали київські артисти. За допомогою музики, ляльок та, на перший погляд, простих слів лялькове кабаре «ЦеШо» розповіли про буденне життя.

19 квітня полтавська сцена обласного театру ляльок приймала столичних гостей. Перед полтавцями виступили актори соціального лялькового кабаре «ЦеШо». Організувала виставу полтавська галерея сучасного мистецтв «Jump».

Під час виступу

Сцена нагадувала квартиру: на підлозі стояв диван, стіл, крісло та лавка. Перед глядачами – п’ятеро акторів, які грали на барабанах, акордеоні, віолончелі, контрабасі та гармоніці.

Вистава від «ЦеШо» не була схожою на традиційну театральну постановку. Композиція складалася із маленьких шматочків, кожен з яких мав свій зміст.

Під час вистави

Наприклад, в одній із композицій актори під музичний супровід читали по черзі заголовки всеукраїнських новин:

«Хлопчик Ваня з Івано-Франківська прокинувся зранку і не знайшов свій правий шкарпеток…Ситуація в зоні АТО не змінюється. Україна несе втрати…У харківському готелі зник кролик Костя. Його розшукують по станціях вокзалу».

Після цього слідує приспів:

«У мене болить так, що нічого не болить. Ні в кого! І від цього так серце скрипить».

Потім продовжувалися заголовки:

«Канадські вчені відправили у космос самокрутку марихуани…На Полтавщині після пожежі загинув чоловік…Зі складу зникло 500 кілограмів наркотиків. Поліція звинувачує мишей».

Ця композиція показала, як людська смерть змішалася з буденними речами, як наприклад, втрата кролика чи шкарпетки. Нікого вже не дивує, що воєнні дії в АТО продовжуються, вмирають українці, а зі складу зникають наркотики. Наші серця вже не болять.

На сцені можна було побачити не лише музичні інструменти та предмети побуту. Разом з акторами перед глядачами «виступали» ляльки. Це зменшені копії акторів, які вдягнуті в подібні комбінезони і шапки.

З ляльками поводяться як з дітьми. Дорослі розповідають їм притчі. Наприклад, про чоловіка, який не зважав на проблеми з власним островом, чекав, що все вирішиться. Але острів почав хитатися і розколовся на частини, потонув разом з чоловіком та жителями.  

Акторка з лялькою
Під час виступу

Можна констатувати, що полтавцям сподобався виступ «ЦеШо». У кінці вистави всі глядачі піднялися з власних крісел та викликали артистів на біс.

Loading...