Робоча група міської програми «Бюджет участі» надала перші рекомендації для цьогорічного конкурсу

Автор: Анна Єгорова, 15 серпня, 17:03

Фото: Засідає робоча група програми "Бюджет участі"


Робоча група під головуванням секретаря міськради Оксани Деркач обговорила ключові моменти реалізації програми «Бюджет участі» у 2018 році. Ознайомившись із проектами, учасники засідання проголосували за кілька рекомендацій для авторів і координаторів проекту.

Полтавці цього разу подали 92 проекти, що майже вдвічі перевершує показник минулого року (57). Серед них розподіл за районами міста – пропорційний.

Оксана Деркач прозвітувала про хід виконання дванадцяти проектів-переможців минулого конкурсу. Серед них до кінця року, за оцінкою куратори проекту, не вийде реалізувати тільки один – майданчик за адресою пров. Рибальський. Інші ж ініціативи мають проектну документацію та реалізуються наразі в порядку черги. Нагадаємо, на проекти-переможці «Бюджету участі» у 2018 році витратять 5 мільйонів гривень.

Оксана Деркач

Одним із провідних питань на порядку денному став пошук рішення для двох однотипних великих проектів із благоустрою Прирічкового парку. Пролунали пропозиції:

  1. Об'єднати проекти після обговорення авторами: це дасть можливість набрати більше голосів і не викличе конфлікту, якщо одразу кілька проектів щодо цієї території здобудуть перемогу;
  2. Переробити три великі проекти у великий та два малі: це збільшить можливу суму виграшу та дозволить урахувати побажання авторів;
  3. Виставити проекти на голосування без змін: це прямо відображатиме суть конкурсу, коли всі бачення авторів ставлять на голосування містян без втручання координаторів проекту та влади.

Члени робочої групи проголосували за рекомендацію створити окрему робочу групу з авторами проекту та стейколдерами парку (громадські організації, Олімпійський комітет, підприємці), аби дійти до компромісу.

Члени робочої групи

Обговорили також минулорічний інцидент із залученням коштів під час  агітації за проекти. Під час дискусії члени робочої групи висловлювали протилежні думки. Одні акцентували на тому, що обіцяні за гроші за відданий голос за проект є підкупом і ставить авторів у нерівне становище. Їхні опоненти висловили думку, що якщо такі акції вважати порушенням, то в такий спосіб автори зможуть «підставляти» один одного. Крім того, залучення грошей у рекламі й агітації, на думку декого з членів робочої групи, демонструє особливе бажання автора реалізувати свій проект. Кінець кінцем, зійшлися на тому, що рішення про зміни Положення про конкурс наразі не ухвалюватимуть, однак усі з членів робочої групи, хто має зауваги, може надіслати їх координатору проекту Артему Іванюку.

Артем Іванюк

Пролунала пропозиція відпрацювати механізми роботи сайту міської ради – основного майданчику онлайн-голосування. Денис Поліщук запропонував також розміщувати в гарній якості графічні матеріали, які ілюструють ідею автора проекту, якщо такі були подані.

Дискусія розгорнулася також навколо питання, чи зможуть голосувати за проекти мешканці наближених сіл Полтавського району. Наприклад, Ірина Садовнікова, авторка минулорічного проекта-переможця розповіла, що навіть не змогла проголосувати за свій проект, бо має прописку в Розсошенцях. Після обговорення доцільності та можливостей розширення зони члени робочої групи зійшлися на тому, що наразі голосуватимуть, як і минулого року, лише полтавці.

Ірина Садовнікова (праворуч)

Далі проекти мають пройти обговорення експертної групи, до якої ввійдуть голови профільних управлінь ради. Фахівці обговорять, чи в повноваженнях ради втілення всіх проектів, поданих полтавцями. Це відбуватиметься до 22-го вересня. Саме голосування триватиме з 20 листопада по 3 грудня, а переможців конкурсу визначать уже до 8-го грудня.

Опублікована: 15 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація