«Тут лише один мій профіль», – Гамлет Зіньківський про виставку «Автопортрети»

Автор: Наталія Норіцина, 27 вересня, 12:03

Фото: Гамлет Зіньківський презентував виставку в Полтаві


Відомий український художник привіз до Полтави свою виставку робіт під назвою «Автопортрети». На тих, хто сподівався побачити на стінах десятки зображень митця, чекало здивування: серед полотен був лише один портрет Гамлета у профіль.

26 вересня в галереї JUMP відкрилася концептуальна виставка робіт Гамлета Зіньківського. Кожну картину супроводжує невелика цитата автора, якою він намагається більш точно донести до глядачів ту думку, яку втілив на полотні. Про себе роботи цієї серії автор називав автопортретами. І коли виникла ідея зробити виставку, вирішив не вигадувати для них іншої назви.

«В автопортреті, як такому, є певне самозамилування. І це правда. Я люблю себе. І кожен любить сам себе, як мінімум, вважаючи себе симпатичним і виправдовуючи всі слова і вчинки. Через мої особисті історії, переживання, незначні фрагменти я розкриваюся перед глядачем. Можливо, хтось знайде в собі відгук на те, що тут представлено. Цей проект – ще одна спроба розповісти про свою любов до світу і про себе», – говорить митець.

Гамлет називає себе вільним художником, адже малює тоді, коли хоче, і те, що хоче. Окрім традиційних картин на полотні, він займається ще й вуличним мистецтвом. Сьогодні Гамлет Зіньківський є провідним стріт-артистом Харкова. Його роботи прикрашають стіни найбільших міст країни: Харкова, Одеси, Тернополя. Художник пообіцяв, що  найближчими днями створить стріт-арт і в Полтаві.

У 2009 році художник був номінований на Премію PinchukArtCentre.  Два рази потрапляв у шорт-лист премії PinchukArtCentre для молодих художників, у 2009 та 2011 роках. У 2013 році представляв Україну на найбільшому форумі сучасного мистецтва у світі – Венеціанській Бієнале. В 2014-2015 роках брав участь у декількох групових виставках у Європі – Граці, Відні, Парижі, Ніюрнберзі, Лондоні. У 2016 році Гамлет увійшов у ТОП-25 найперспективніших художників України за рейтингом Forbes.
А у 2017 році режисер Олег Чорний зняв документальний фільм про Гамлета, який отримав приз Spotlight Gold Award на фестивалі Spotlight Documentary Film Awards в Атланті, США.

Сам митець не любить говорити про свої досягнення та соромиться камери. навіть відмовився від того, щоб на стінах поряд з його роботами розмістили інформацію про автора:

«Мені не хотілося, щоб організатори розповідали завчасно щось про мене, про мої регалії. Тому що хотілося, щоби ви прийшли на виставку відволіктися та насолодитися, а не прийти саме на НЬОГО».

Особисто поспілкуватися з художником та більше дізнатися про його життя та творчість можна буде вже сьогодні в галереї JUMP  о 19 годині.

Опублікована: 27 вересня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація