За станом повітря можна спостерігати на ресурсі Air Poltava
За станом повітря можна спостерігати на ресурсі Air Poltava

Фото ЗМІСТу

Пиломіри четверту добу показують збільшення концентрації шкідливих речовин у повітрі.

Про це свідчать дані з пиломірів за 12 жовтня, які встановили у різних локаціях у Полтаві. Погіршення якості повітря за останній час датчики зафіксували увечері 9 жовтня.

Координатор проєкту «ОАЗА» Ілля Яровий розповів, що впродовж останнього тижня пиломіри свідчать про надмірну концентрацію твердих часточок у повітрі:

«Зараз по Полтаві рівень забруднення вище норми. Навіть трохи вище, ніж зазвичай. Останній тиждень постійно перевищує і ввечері, і зранку».

Яровий говорить, що не знає точної причини погіршення стану повітря. На його думку, однією з причин є спалювання трави  та листя у місті та на околицях:

«Мені здається, що, окрім того, що листя палять ще й поля палять. З полів, може, і тягне сюди вітром. Може, десь там щось і піддимлює. Щодо листя, у нас на Рибцях, здається, є датчик. Це приватний сектор, тож там часто перевищення показує. Імовірно, це пов’язано з тим, що на городах палять траву та листя», – говорить Ілля Яровий.

Додамо, що ЗМІСТ уже писав про те, які збитки людям і шкоду природі завдає випалювання листя.

Полтава стала першим українським містом, де за чистотою повітря стежать через систему екологічного моніторингу. Наразі у Полтаві працюють 8 пиломірів, але до кінця року планують встановити ще мінімум 4 прилади. Щоб придбати нові пиломіри, полтавці збирають кошти.

Loading...