У Полтаві показали документалку про засудженого кримчанина Олега Сенцова

Автор: Наталя Баранник, 10 грудня, 14:36

Фото: У рамках документального кінофесту полтавцям показали стрічку про Олега Сенцова


7 грудня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара показували фільм «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова». Захід відбувся в рамках XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Олег Сенцов – український режисер, активіст Євромайдану, кримчанин. Після анексії Криму Росією став активним противником окупації. У травні 2014 року його заарештували співробітники російської служби безпеки, висунули йому звинувачення в плануванні теракту та перевезли до Москви. Після більш ніж року перебування під вартою, його засудили до 20 років ув’язнення попри той факт, що він давав свідчення під тиском, а доказів було недостатньо. Своєї провини Сенцов не визнав.

Олег Сенцов (Джерело - vidia.ua)

Процес над Сенцовим режисер документалки Аскольд Куров показує в широкій панорамі російської агресії та – що вкрай важливо – кримського руху опору окупації, а також – ще ширше – репресивних трендів у Росії. Наприклад, один із героїв стрічки, аналізуючи «надзавдання» «справи Сенцова», говорить про те, як точкові репресії за допомогою медійного інструменту досягають масового ефекту. Режисер показує, що сьогодні не потрібно влаштовувати новий 37-й рік: для залякування достатньо створити гучне та ефектне «піар-правосуддя».

Відвідувач заходу Юліан Матвійчук зазначив, що про події читав раніше і знав, що Сенцов – політв’язень. За словами глядача, фільм для мене багато чого відкрив і змусив замислитися:

«Я в шоці був, що росіяни, по суті, в Криму знаходившись в меншості, йому шиють 20 років під питками, катують його друзів, бо в російському суді сказати «слава Україні» – це дуже круто. Дуже важливий момент, як він сказав, що головне – не боятися. Тому що в нас найголовніша фішка – це страх. Думаю, що він зараз в Якутії сидіть і, в принципі, бачить певні моменти, що у нас відбуваються в країні. Найважливіше – не розчаровуватися, тому що багато людей зараз страждають такими поняттями як депресія, розчаруваня. Найважливіше – не розчаровуватися, тому що ця боротьба продовжується».

Відвідувачі заходу

Фільм повертає відчуття того, наскільки масштабною насправді є історія кримського режисера, який вирішив чинити спротив, вириває її з потоку буденності й викликає думки: ще не все можливе зроблене для порятунку Олега.

Нагадаємо, Полтава доєдналася до глобальної щорічної правозахисної кампанії – Марафону написання листів. У рамках акції містяни можуть до 15 грудня написати листа підтримки несправедливо заарештованому кримськотатарському активісту Еміру-Усеїну Куку та іншим політзаарештованим.

Надіслати листа підтримки правозахиснику або його родині можна до 15 грудня. Для цього необхідно прийти в офіс ГО «Полтавська платформа» (вул. Небесної Сотні,12), ГО «Нова Полтава» (вул. Котляревського, 6) або до «Львівської кав'ярні» (вул. Соборності, 32).

Опублікована: 10 грудня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація