Полтаву відвідав харківський архітектор, автор суперечливого київського театру на Подолі, Олег Дроздов. Мета його візиту – розповісти про нову «кузню» архітекторів, яка цієї осені відкриє двері в Харкові.

????????????????????????????????????
У вересні 2018 року навчальний процес розпочнеться в новому приватному закладі вищої освіти – Харківській школі архітектури.
Презентували її в Полтаві архітектор, засновник навчального закладу, Олег Дроздов й архітекторка, урбаністка і перша проректорка школи Олександра Нарижна. Більше про заклад можна дізнатися на сайті ХША.
Як пояснила Олександра, школа має мету створити в Україні нове покоління архітекторів, змінити архітектурно-урбаністичну освіту. Задля втілення цієї цілі використовуватимуть українські та європейські практики.

Навчання триватиме протягом 3,5 років. По закінченню студент отримає диплом державного зразка. Кваліфікація – бакалавр архітектури та містобудування. Навчатимуться майбутні зодчі трьома мовами: українською, російською й англійською.
Дисципліни викладатимуть українські та іноземні фахівці. Наприклад, серед викладачів будуть архітектори з Нідерландів. Мова йде про проджект-менеджерку, стратегічну радницю, керівницю програм управління, консультантку багатьох інституцій Нідерландів Марйо ван Шайк та архітектора й урбаніста Фулко Трефферса. До речі, серед викладачів буде й полтавський архітектор Артур Ароян.
Олег Дроздов розповів про важливий момент у навчальному процесі. За словами засновника школи, студентів одразу занурюватимуть не в якийсь предмет, наприклад, малювання, а в проблеми міста:
«Поки ми не зрозуміємо, що таке контекст, немає сенсу в ньому діяти».
Олександра Нарижна додала, що перший рік буде насиченим на дисципліни макетування, креслення та геометрію. Паралельно планують ввести курс цифрових технологій.

Після 3-го курсу студенти практикуватимуться в проектних бюро протягом шести тижнів. За словами першої проекторки, це будуть найкращі бюро в Україні та закордоном.
Також Олександра Нарижна описала навчальний процес у школі. Студенти матимуть цілодобовий доступ до робочого місця. Також у школі буде майстерня для розробки макетів, комп’ютерний клас, бібліотека та виставковий простір. Неподалік від навчального закладу буде доступним гуртожиток та спортивний комплекс.
Один рік навчання в Харківській школі архітектури коштуватиме 120 тисяч гривень. За словами Олександри, це близько половини того, що школа витрачатиме на одного студента.
У 2019 році планують відкрити магістратуру. Наразі в навчальному закладі функціонує програма «Нульовий рік». Програма розрахована для тих, хто:
- точно вирішив навчатися на архітектора;
- ще не знає, чи підходить йому ця професія;
- знайти нові шляхи свого розвитку;
- підготуватися до вступу на бакалавра.
Навчання «Нульового року» коштує 30 тисяч гривень.