ZRXSTMa7fzwZViVQ

Полтавський краєзнавчий музей готує документи на погодження місця розташування пам’ятника чи пам’ятної дошки Симону Петлюрі. Про це повідомляє видання Коло. Дебати з приводу вшанування пам’яті Симона Петлюри точаться в місті вже давно. Наприклад, міністр інфраструктури України Володимир Омелян пропонував назвати полтавський аеропорт на честь політичного діяча. Виконуюча обов’язки начальника управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко […]

Полтавський краєзнавчий музей готує документи на погодження місця розташування памятника чи памятної дошки Симону Петлюрі. Про це повідомляє видання Коло.

Дебати з приводу вшанування пам’яті Симона Петлюри точаться в місті вже давно. Наприклад, міністр інфраструктури України Володимир Омелян пропонував назвати полтавський аеропорт на честь політичного діяча.

Виконуюча обов’язки начальника управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко говорить:

«На сьогодні розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації з приводу увічнення пам’яті Симона Петлюри передбачено спорудження пам’ятника чи пам’ятного знаку у Полтаві. Якщо це буде пам’ятник, тоді замовником буде управління культури. Депутатська комісія з питань освіти та культури, за попередніми перемовинами, також підтримує цю ідею. Тож думаю, буде добра воля на проведення конкурсу».

До міської влади, за словами Валентини Вождаєнко, будуть звертатися вже з конкретними пропозиціями. Як повідомляє інтернет-видання «Полтавщина», минулого року товариство «Просвіта» зверталося до комісії з питань освіти, культури та спорту Полтавської міської ради з проханням увічнити у Полтаві пам’яті Симона Петлюри. Однак тоді депутати обговорили лише встановлення меморіальної дошки діячеві.

Довідка

Симон Петлюра – уродженець Полтави, український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Організатор українських збройних сил. Генеральний секретар з військових справ Української Центральної Ради (28 червня – 31 грудня 1917). Головний отаман військ Української Народної Республіки (з листопада 1918). Голова Директорії УНР.

За період правління Петлюри було зроблено кілька реформ, переважно військових. Він сформував армію, яка виступала проти захоплення України Червоною Армією.

У 2016 році на честь Симона Петлюри в Полтаві перейменовано вулицю Артема.

Loading...