У Полтаві відкрили виставку унікальних ляльок-мотанок (ФОТО)

Автор: Наталя Баранник, 18 листопада, 09:33

Фото: Авторські ляльки Наталії Свиридюк показують у Краєзнавчому музеї


17 листопада в Полтавському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка авторських ляльок «Полотняні стежки долі» заслуженої майстрині народної творчості Наталії Свиридюк. 

Виставка демонструє більше сорока ляльок-мотанок, одягнутих у національне вбрання, що характерне для Полтавщини. Роботи вирізняються особливою узгодженістю форм і декору. Полтавська вишиванка, старовинні тканини, пишні і витончені христи на обличчях підкреслюють авторську своєрідність  майстра й водночас тонке розуміння народних традицій.

Наталія Свиридюк приймає вітання

Підґрунтям для створення цієї виставки була велика праця майстрині – етнографічне дослідження української народної іграшки, зокрема – вузлової ляльки. Пані Наталія проводила етнографічні експедиції  у Шишацькому, Диканському та інших районах Полтавської області, де опитала місцевих старожилів про народну ляльку. Вже близько п’ятнадцяти років майстриня вивчає цю тему.

«Це традиційна лялька, вона така тепла, добра. Хотілося показати, які наші українські жінки – письменні, розумні, з якими намітками, з якими головними уборами тобто. Щоб показати, що Україна варта поваги в світі, що ми не тільки жили в кріпацькому і не тільки були залежними і жили під Москвою, був час, коли у нас була доба козаччя, коли ми були вільні красиві. І от це у нас зараз відроджується, і тому мені дуже хотілось показати оцей посил», – розповідає Наталія Свиридюк.

Розглядають авторських ляльок дуже пильно

На відкритті майстриню вітали творчі друзі, зокрема, вокально-хорова група «Домінос» під керівництвом Оксани Дронової та Аліни Зінченко. Охочих подивитися на шедеври виявилося чимало.

Відвідувачі виставки

Шедеври Наталії Свиридюк

Експозиція виставки

Відвідувачі виставки

Вокально-хорова студія Домінос

Ведучий Гліб Кудряшов і майстриня Наталія Свиридюк

Ляльки, що викликають захоплення

Один із шедеврів Наталії Свиридюк

Опублікована: 18 листопада 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація