j1f5ijizqjwus70e

Вона розміщена у парку імені Панаса Мирного на перехресті вулиць Європейська – Панаса Мирного – Кагамлика.

Пам’ятну стелу виготовили брати Олександр та Віталій Сорокові. За словами Олександра Сорокового, вона є доповненням до пам’ятного каменю. На ній вказані роки Голодомору на Україні. Встановлення пам’ятки відбулося сьогодні, 4 червня:

«Стела була порізана плазморізом. На це пішов день. Більше часу витратили на дизайн. Його розробляли близько 3 місяців. Потім обробили на комп’ютері у векторному форматі й передали все фахівцям, які на плазморізі продублювали розроблений нами ескіз», – розповів Олександр Сороковий.

Зараз у братів є ідея, щодо встановлення в майбутньому поруч каплиці.

Також Сороковий додав, що було б доцільним, щоб міська влада встановила на території парку освітлення та камери. Оскільки акти вандалізму з пам’ятними знаками у місті є доволі частим явищем.

«Потрібно вшановувати пам'ять наших дідів та прадідів, що загинули від Голодомору. І завжди пам’ятати нашу історію», – підсумував Олександр Сороковий.

Додамо, що пам’ятна стела та камінь із табличкою «Вічна пам’ять жертвам Голодомору – геноциду українського народу» є тимчасовими. Згодом у парку створять меморіальний комплекс пам’яті жертв Голодомору-геноциду XX століття.

Нагадаємо, проєкт рішення встановлення стели підтримали на засіданні міськвиконкому 24 червня. Балансоутримувачем пам’ятного знаку визнали КП «Декоративні культури».

Для створення меморіального комплексу комісія розглядала 7 місць розташування Меморіального комплексу. Зокрема, Павленківський парк, Інститут зв’язку, біля парку Афганців, біля ТЦ «Конкорд», біля Петровського парку. Потім кількість місць звузили до 2 – площа Героїв України (колишня площа Леніна) та сквер між вулицями Європейської, Кагамлика та Панаса Мирного, який у результаті обрали.

Loading...