Вилучену документацію Полтавської міськради не змогли арештували через помилку прокуратури

Автор: Каріна Тютюнник, 5 жовтня, 17:18

Фото: Прокуратура через невчасне подання клопотання не змогла арештувати вилучену під час обшуків документацію (Джерело - sud.ua)


Суд відмовив в арешті майна Полтавської міської ради, вилученого під час обшуків 20 вересня. Причиною цього стала помилка в клопотанні Генпрокуратури.

Як повідомляє «Полтавщина», посилаючись на реєстр судових рішень, 27 вересня в приміщенні Печерського райсуду Києва відбулося відкрите засідання, на якому розглядали клопотання прокурора щодо арешту майна Полтавської міськради.

Однак суд залишив без задоволення клопотання, оскільки працівники прокуратури припустилися помилок та не встигли вчасно подати дане прохання.

З ухвали відомо, що Головний слідчий Генпрокуратури з 27 квітня проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо неправомірних дій службовців Полтавської міськради. За даними прокурора, посадовці змовились і, зловживаючи службовим становищем, протягом 2016 – 2017 рр. привласнили кошти особливо великому розмірі. З наших джерел імовірна сума сягає 470 млн грн.

Ці гроші були виділені УЖКГ Полтавського міськвиконкому на проведення будівельних робіт. Їх перерахували підконтрольним юридичним особам (ПрАТ «УМБ-23» і ПП «Будгарант-7») та на рахунки підприємств із ознаками фіктивності.

Під час обшуку, проведеного 20 вересня, правоохоронці виявили та вилучили документи, які слугують доказами вказаного злочину.

Прокурор Сергій Гарасим подав до суду клопотання про арешт майна 22 вересня. Слідчий суддя повернув його для усунення недоліків, однак прокурор не встиг їх виправити до кінця зазначеного законодавством терміну.

Тож, відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, згідно з якою, клопотання про арешт майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, суддя  Ірина Литвинова відмовила у задоволенні клопотання. Дана ухвала оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, Департамент захисту економіки НП України спільно з Генпрокуратурою провели обшуки кабінетах мера Олександра Мамая, його першого заступника Михайла Шевченка, заступника з питань ЖКГ Андрія Ляміна, заступниці з питань діяльності виконавчих органів Наталії Сук, а також секретаря міськради Оксани Деркач

Опублікована: 5 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація