Who is Mr. Синєгубов? Що відомо про потенційно нового очільника Полтавської області

Автор: Максим Самойдюк, 29 жовтня, 15:19

Фото: Олег Синєгубов може стати новим очільником полатвської ОДА


Уряд погодив кандидатуру Олега Синєгубова на посаду голови ОДА, тепер справа за президентом Зеленським. Що відомо про ймовірного майбутнього очільника нашої області, читайте далі.

Полтавщина вже майже вісім місяців залишається без голови ОДА, адже Валерія Головка через корупційний скандал з цієї посади звільнив ще Петро Порошенко у березні. Після зміни влади Полтавську область з приставкою В.О. очолює Олег Пругло. Проте він є членом команди Валерія Головка, тому зрозуміло, що постійним керманичем області йому не стати.

Останніми місяцями містом циркулювали різні чутки про призначення того чи іншого на посаду очільника ОДА, але все лишалося чутками. Поки 28 жовтня на засіданні Кабміну не погодили кандидатуру Олега Синєгубова. Це не означає, що останній від учора очолив нашу область – тепер його на цю посаду має тепер призначити президент. Проте це робить його максимально наближеним до цієї посади.

ЗМІСТ же розібрав, хто такий Синєгубов трішки детальніше.

 

Кар’єра Синєгубова

Офіційно Олег Синєгубов – юрист з Харкова. Працював у МВС, а потім став викладачем (згодом деканом) Харківської академії внутрішніх справ. Є засновником двох адвокатських компаній: «Раскосов лойер груп» і «Синєгубов, Соболєв та партнери».

У 2018 році був кандидатом на посаду судді до Вищого антикорупційного суду, але «завалив» екзамен. Проте це не заважає Олег Синєгубову перебувати у вченій раді з правом прийняття на розгляд і проведення захисту на здобуття наукового ступеня серед юристів. Зокрема, саме він займався підготовкою Олесі Батрин до захисту дисертації. Остання є суддею Печерського райсуду м. Києва.

 

Родина Синєгубова

Дружина Олега Синєгубова Анна Журавльова є доцентом кафедри сімейної медицини Харківського медичного університету.  З реєстру родинних зв’язків відомо, що в Синєгубова є сестра Олена Мартовицька та племінник Андрій Мартовицький.

Сестра Синєгубова, як і брат, раніше працювала у поліції (слідчим), а зараз викладає у все тій же академії внутрішніх справ. Племінник же є курсантом того ж закладу.

Також варто згадати батька Олега Синєгубова – Василя Синєгубова. Останній є аграрієм та обіймає посаду заступника директора в агропромисловій групі «Агротрейд». Остання заснована полтавцем Всеволодом Кожемяко, який нині проживає у Харкові. Останній у 2015 році був радником міністра МВС Арсена Авакова.

Олег Синєгубов також має аграрний бізнес: він є засновником ТОВ «Насіння Слобожанщини», директором якого є Василь Синєгубов.

 

Статки Синєгубова

Декларацію кандидата на посаду голови ОДА Олег Синєгубов ще не подавав, але є декларація за 2017 рік. Згідно з нею, у власності родини перебували:

  • 40 тис. доларів готівки;
  • дві автівки (Porshe Cayenne, Skoda superb).

Та наступна нерухомість:

  • квартира у Харкові (52 кв.м);
  • квартира у Харкові (51 кв.м);
  • квартира у Харкові (43 кв.м);
  • квартира у Харкові (157 кв.м, власник – дружина);
  • квартира батьків (70 кв.м).

Проте, згідно з довідкою про нерухоме майно, наразі ситуація кардинально змінилась. Крім квартири дружини, всіх інших квартир у власності вже немає. Зате Синєгубов тепер володіє квартирою у Києві (ст.м. Житомирська) площею 114 «квадрати», та три квартири в Харкові: у центрі міста (площею 203 «квадрати»), другу (площею 51 «квадрати») та приватизовану квартиру в гуртожитку.

Тобто за рік у потенційного голови Полтавської облдержадміністрації повністю змінився перелік житла, і зі старого лишилася квартира дружини. Це дивно, адже вказані в декларації за 2017 рік квартири Синєгубов придбав у 2017 році. Через два роки вони вже відсутні в переліку, але є новіші (придбані у 2018 році).

За інформацією ІВ «Полтавщина», змінився й автопарк можливого очільника області: тепер він має Lexus LS 460 L 2010 року.

Щодо бізнесу, то окрім ТОВ «Насіння Слобожанщини» та двох юридичних компаній, Синєгубов є співзасновником ТОВ «Сібоней сервіс» (комерційні консультанти) та ТОВ «Віката» (агентство нерухомості). Обом підприємствам нема й року, і обидва прописані у Києві.

 

Синєгубов і нерухомість

Крім агентства нерухомості та дивних перепродажів квартири, ми помітили ще одну цікаву особливість Олега Синєгубова. Він має мінімум дві судові справи щодо чужого житла. Так, юрист судиться за квартиру в Харкові з Олексієм Зуєвим – останній не виплатив іпотеку, а Синєгубов придбав право на її вимогу (став іпотекотримачем). 

Судячи з реєстру судових рішень, справа ще триває.

Також Синєгубов судився зі співробітником харківського ГУНП Валерієм Томахом за житловий будинок ексдружини останнього. З ухвали відомо, що у 2012 році Олег Васильович позичив Томаху 45 тис. доларів на два місяці. Останній гроші не повернув.

Дивна позика викладача простому правоохоронцю.

У 2013 році Валерій Томах розлучився з дружиною. У неї залишився будинок, який вони придбали у 2010 році. Проте Олег Синєгубов через суд довів, що будинок вони набули під час шлюбу і це означає, що майно набуте спільно. Звичайно, зробив це Олег Васильович не через альтруїстичні міркування задля Валерія Томаха, а навпаки, щоб забрати його частку будинку через борги.

 

Синєгубов і політика

Синєгубов уже має політичний досвід. У 2012-2014 роках він був помічником на громадських засадах депутатки Верховної Ради від «Партії регіонів» Ірини Бережної, яка загинула у 2017 році.

Влітку 2019 року Олег Синєгубов був довіреною особою кандидата до парламенту від 180 округу Олексія Красова – представника «Слуги народу». Останній переміг на виборах і став депутатом. До отримання мандату Красов був директором ТОВ «Ярко інвест», яке займається нерухомістю.

 

Висновки

Олег Синєгубов має інтереси у нерухомості та в аграрному секторі. Він має контакти – як у політичних колах, так і серед суддів і правоохоронців. Поки що не можна сказати точно, чия він креатура, тому потрібно дочекатись перших призначень. Зокрема, призначення його самого на посаду.

 

Обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 29 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація