Задекларовані та щасливі. Розбір декларацій членів міськвиконкому та начальників управлінь

Автор: Максим Самойдюк, 14 квітня, 16:00

Фото: Задекларовані та щасливі. Розбір декларацій членів міськвиконкому та начальників управлінь (обкладинка Юлії Деркач)


У минулій частині ми детально розібрали декларації про статки на доходи за 2018 рік депутатів Полтавської міськради. Тепер черга виконавчої влади міста.

Вже три роки поспіль усі чиновники мають декларувати свої доходи та статки. Цьогорічна ситуація цікава тим, що Конституційний суд відмінив покарання за незаконне збагачення, а саме виявлення цього збагачення і є метою декларування.

Проте ми не суд й навіть не НАЗК. Ми можемо слідкували за деклараціями тому що можемо та відмічати цікаві факти. Наприклад, придбання нового та вартісного, або просто не збігання цифр.

Ми розбирали декларації тих, хто входить до складу міськвиконкому (оплачена посада) та начальників управлінь. Тут знову таки не буде про декларацію голови міськвиконкому Шамоти, адже ми вже писали про неї.

 

Міськвиконком

 

Почнемо з декларації першого заступника міського голови Андрія Ляміна. За останній рік він заробив 480 тис. грн. Приблизно стільки ж він має заощаджень. Проте Україна соціальна держава, а тому Андрій Лямін при цьому отримав з полтавського бюджету 4 тис. грн компенсації путівки для дитини.

Також держава коштами населення допомогла з путівками (всі ті ж 4 тис. грн) його колезі Тетяні Юрченко. Її статки 47 тис. доларів та майже 600 тис. грн.

У Віталія Нікіпелова достатньо нерухомості й солідний дохід (1,7 млн грн).  Велику частину доходу приносить бізнес дружини. Та, найцікавіше, що якщо порівняти його декларацію з минулорічною, то у родини поменшало валюти на 1800 доларів. Гривні ж стало більше. Оце довіра до економіки нашої країни.

Декларація Олексія Чепурка без змін: дохід, статки, одне авто (LandRover 2015 рік) й квартири родичів. Колись в декларації Олексія Григоровича й квартир не було, але поліція йому нагадала про них. Тоді поліція вважала, що заступник міського голови «забув» про свій бізнес, але посадовець запевнив що бізнес залишився у колишньої дружини.

Пішли в гору справи іншого заступника міського голови, а саме Людмили Бойченко. В 2017 родина жила лише на пенсію чоловіка (а це 40 тис. грн.), з яких вдалось 30 тис. заощадити. Вже в минулому році родина отримала дохід 350 тис. грн. Це не могло не відобразитися на заощадженнях Людмили Бойченко, і відтепер в неї 31 тис. грн готівки.

Іван Сватенко задекларував 80 тис. грн. застави у кримінальному провадженні, які він вніс невідомо ще коли, адже у декларації за 2017 рік вона вже була. Сам же минулий рік був вдалим для заступника, адже в нього з’явилася нова квартира. При цьому, судячи з декларації за 2017, то коштів на неї в нього не було. Інформації про отримання кредиту також в вказано.

 UPD. Іван Сватенко розповів, що квартира була набута по договору дарування:

«Оскільки це відбулося ще до мого призначення, то істотні зміни в майновому стані не вказувалися».

 

Директори управлінь

 

Говоримо начальник управління, розуміємо Сергій Сінельнік. Найцікавіше в декларації головного «комунальника» міста – кар’єра його дружини Тетяни. У 2016 році її бізнес приніс їй 50 тис. грн, а вже через рік – 76 тис. грн. А у 2018 році 447 тис. грн. Тобто, за два роки її дохід збільшився у 8 разів.

Чим же займається Тетяна Сінельнік? Експертизою проектів. Зокрема для міста. Детально тут. Як би там не було, але й статки родини Сінельніків за два роки збільшились із нуля до 320 тис грн., 5 тис. євро та 5 тис. доларів готівки. Тобто в нуль раз.

Звичайно, при цьому Сергій Сінельнік отримав 700 грн благодійної допомоги з бюджету міста.

Декларації начальника управління УКБ Володимира Годні не буде. Ми про неї писали.

Нова квартира в минулому році з’явилась й у начальника управління освіти Юрія Матвієнко. Хоча в 2017 році нічого не передбачувалося.

«Головний лікар» міста Сергій Котов за минулий рік заробив півмільйона гривень. Також разом із дружиною отримали 1400 грн соціальної допомоги від міста. Та, найголовніше, всі ці кошти були безжально витрачені невідомо куди, адже статків більше не стало (5 тис. доларів, які родина позичила невідомим).

Тобто, чиновник позичає невідомим людям тисячі доларів, а з бюджету міста йому виділяють соціальну допомогу.

Головний архітектор міста Микола Шевельов у минулому році розміняв Nissan Almera на Nissan Teana 2006 року. Загалом родина заробила 650 тис. грн. Заощадити не змогла.

Керівник управління земельних ресурсів Юрій Трегубов у минулому році продав 1000 «квадратів» у Полтаві за 280 тис. грн. Загалом, за минулий рік родина заробила 750 тис. грн і навіть не отримала соціальну допомогу.

Але найцікавіша декларація головного інспектора з благоустрою Антона Тонконога. Два роки (2016-2017) він жив завдяки допомозі по безробіттю. Хоча й мав бізнес (спільно з Дмитром Тонконогом) та 15 тис. доларів готівки. Проте бізнес не приносив прибуток, якщо вірити деклараціям.

У 2018 році частка Антона Тонконога відходить Ірині Тонконог (родичці, можливо мати). Схоже, що компанію він віддав безкоштовно, принаймні в декларації за минулий рік доходу від продажу немає. Свою ж готівку він в гривневому еквіваленті дарує дружині Тетяні Тонконог. Остання взагалі за рік отримала 650 тис. грн. готівки в подарунок (360 тис. від чоловіка, та 300 тис. від Тамари Шишкіної (припускаємо, що це її матір)).

Статки родини також зменшились. Тепер таких 35 тис. грн. та 4 тис. 500 доларів.

Не можна пройти повз родини Вериг. Ігор Верига, його дружина Ольга та донька Оксана – усі працюють у міськвиконкомі. Загалом за рік вони заробили 915 тис. гривень (традиційно й соцдопомга від міста).

Щодо статків родини: 210 тис. грн., 14 тис. доларів та 4 тис. євро. Також Ігор Верига власник рушниці Mauzer.

Брат Ігоря Вериги, Лев Верига, є одним з найбільших бізнесменів міста з часів Анатолія Кукоби. Зокрема, у власності підконтрольного ТОВ «Весо» офісний центр на Європейській, 2 (той, що за будівлею міськради).

Декларації інших посадовців міськвиконкому не потрапили сюди через відсутність цікавих моментів. Але, якщо ми щось знайдемо, то про них буде окремо.

 

Висновки

 

Знову без них. Ми просто виконали свою функцію та описали те, на що варто звертати увагу.

Опублікована: 14 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація