Задекларовані та щасливі. Розбір декларацій депутатів міськради

Автор: Максим Самойдюк, 7 квітня, 16:45

Фото: Розбір декларацій депутатів міської ради


Сплив термін, коли чиновники повинні були подати декларації про статки та доходи за 2018 рік. Ми починаємо серію матеріалів про їхні досягнення й стартуємо з депутатів міськради.

Раніше ми писали про окремих діячів (Шамота, Климко, Мамай, Матковський, Бєлоножко). У цій статті ми не будемо так детально зупинятися на кожному, а просто виділимо найцікавіші факти, що привернули нашу увагу. Фракції просортовані за кількістю депутатів у міськраді.

Команда Андрія Матковського БПП «Солідарність»

Так! Відповідь на головне питання – депутат Олександра Глазов безхатченко. Це видно з його декларації, де є лише дохід. Своєї нерухомості чи нерухомості, у кого він проживає, депутат не вказав.

Раніше нерухомості не було й в декларації Віталія Павлія, але тепер там два житлових будинки й земельна ділянка на 30 тис. «квадратів» у Гожулах.

Чоловік депутатки Майі Матвєєвої придбав у минулому році автомобіль Audi A6 (2008 року) за 561 тис. грн. Ну і що, скажете ви, адже він – власник ПП «Скайнет», себто бізнесмен. Проте й тут нюанс. Він бізнесмен, який, судячи з минулорічних декларацій Майі Кадирівни, немає доходу. За останні три роки її родина не мала заощаджень, а заробила лише 60 тис. грн (тобто 1600 грн в місяць). . Як же він заробив на машину? Математика не завжди має відповіді на всі питання.

У депутата Володимира Корчаки замість дружини з’явилась співмешканка, яка ж є його колегою в ПБТІ «Інвентаризатор». Проте депутат не забуває про родину й навіть вказав у декларації доходи та авто своєї доньки, з якою спільно не проживає. До речі, у доньки в минулому році з’явилося нове авто (Renault Laguna).

Для Тетяни Паутової це перша декларація, адже депутатом вона стала лише в лютому (замість Володимира Печериці). З декларації відомо, що вона є володаркою квартири й земельної ділянки у Полтаві. Також має авто Volkswagen Polo. Минулого року отримала 380 тис. грн (бізнес + заробітна плата в Полтавський державній аграрній академії). Має 7 тис. доларів готівки.

Не з декларації відомо, що вона є донькою екс-міського голови Миргорода Олександра Паутова.

Щодо декларацій Юлії Мелкумової та В’ячеслава Федоряки – то там все як, завжди сім’я, діти

«Совість Юрія Бойка України»

Декларацію Олександра Мамая ми вже розібрали, як і його падчерки Ірини Климко. Тому далі не про них. А про Григорія Сахно, якому минулий рік приніс 2 млн грн доходу, а також два нежитлових будинки й земельні ділянки у Петрівці.

Хоча варто зауважити: Григорій Сахно – бізнесмен. Зокрема він здає в оренду нежитлові приміщення, два з яких задекларував (на Героїв Сталінграду та Великотирнівській). Також він вказав у декларації ПП «Центр», а воно вже володіє низкою ділянок у місті (поблизу ОЦЕВУМ, «Київського ринку») й нежитловими приміщеннями у «старому» переході в центрі та на Героїв Сталінграду.

Проте Григорію Сахну далеко до Ліліани Бєлашової, яка за минулий рік заробила 26 млн грн. Серед них 200 тис. грн родина Ліліана Іванівна отримала від родини Олександра Павлюченка (власника ПП «Альфа-Капітал»), який придбав у неї три земельні ділянки, що розташовані поруч з його маєтком на Пушкарівці.

Будинок Олександра Павлюченка

Проте при таких доходах заощадження родини впали на 600 тис доларів. Можливо, для депутатки затратне зведення двох будинків сумарною площею 2 тисячі «квадратів», які також задекларовані.

Хоча Ліліана Іванівна задекларувала новий будиночок на 92 «квадратів» у Полтаві й на 1% збільшила свою долю акцій в банку «Український капітал» (підконтрольний родині).

Точно відомо, що її чоловік заплатив 3 млн грн родині її однопартійця Владислава Киви. В нього родина Бєлашових придбала корпоративні права (схоже, що мова і йде про акції вищезгаданого банку). Загалом Владислав Кива заробив за рік 4 млн грн. Проте і в нього проблема зі статками, адже попри доходи за останній рік, вони зменшились на 800 тис. грн. Містика.

Депутат Володимир Медяник «зраджує» родині. Він прямо вказує, що отримає заробітну плату в ТОВ «Градбуд». Скоріш за все, мова все про ТОВ «Градбуд ЛТД», яка належить депутату Шевченківської райради від партії «Совість України» Дмитру Орлову.

Це підприємство отримує підряди від УЖКГ на ремонт трубопроводів у будинках міста. Конкурентом «Градбуд ЛТД» є ТОВ «Термо Альянс Груп». Останнє належить співмешканцю сестри депутата Наталії Духно.

До слова, вже у цьому році Володимир Медяник придбав BMW X1 2016 року випуску.

Декларація депутата Володимира Левченка цікава тим, що попри доволі успішний бізнес, доходи та статки вище середнього, в ній немає авто. Ба більше, в декларації навіть є місце в паркінгу, але авто –  нема. Тому для повноти повідомляємо, що на його ПП «Сирена Ойл», згідно з витягом МВС, зареєстрована Audi Q5 2012 року випуску.

А ми пам’ятаємо, що на початку березня декларацію подала донька депутата Катерина, яка працює в міськвиконкомі. Тоді ми зафіксували факт того, що вона не вказала дохід від продажу авто. Зять депутата у коментарі пообіцяв виправити помилку й, констатуємо, обіцянку він  виконав.

Бізнес-партнер Ірини Климко Максим Голдиш у минулому році також заробив приблизно 2 млн грн і придбав два нових авто: Ford Focus і BMW I3. До цього в нього був лише Ford Explorer, і схоже, що він його вже продав.

«Єдність Рідне місто»

Депутат «Рідного міста» Тарас Бойко задекларував майже 390 тис. грн. й 60 тис. доларів готівки. Також він позичив 700 тис. грн й мільйон доларів невідомим (для нас) людям. У минулому році його родина заробила понад 2 млн грн. У його власності є низка підприємств. Але це все не завадило йому отримати 22 тис. грн допомоги по безробіттю від держави.

У декларації – ні слова про ГО «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини», яке отримало від міста в оренду приміщення в центрі за ціну менше ринкової. Частину приміщення ГО перездає ПАТ «Ощадбанк». Серед засновників ГО – теща депутата, але це не завадило йому голосувати «За» передачу в оренду.

Дмитро Батигін уже другий рік поспіль подає декларацію вчасно (нагадаємо, що у 2017 році депутат довго не хотів декларуватися, аж поки на нього не відкрили кримінальне провадження). У минулому році депутат отримав у власність майже 2 га землі в Супрунівці.

Уже в цьому році він придбав автомобіль Toyota Lan Cruiser 150 (2018 року). Авто він придбав «сам у себе», а точніше – у ТОВ «Компанія «Стар Лайн», яка належить депутату і є дилером Toyota в Україні. Проте дивно було б, якщо б він не довіряв автомобілю, яке сам і продає.

Схоже, що проблеми з поданням декларацій у «Рідного міста» – це колективне. Так, свою першу декларацію не подав новий депутат Микола Перепелиця. Можливо, йому потрібна консультація з Дмитром Батигіним.

Upd. Під вечір 5-го квітня на сайті з’явилась перша декларація Миколи Печериці. З неї відомо, що родина депутата  має квартиру, будинок та земельну ділянку (1306 «квадратів»). Пересувається родина на Mitsubishi Grandis 2008 року. Живе ж депутат лише на пенсію.

Депутат Едуард Волков, як і його колега по депутатському цеху Олександр Глазов, – безхатченко. Більше того, у порівнянні з минулою декларацію (ще за 2016 рік) він втратив два наручні годинники вартістю 50 тис. грн. Зате є дружина, донька й заощадження у розмірі 85 тис. євро та 215 тис. грн.

Upd. Депутат Едуард Волков подав виправену декларацію у якій вказав квартиру. Також варто зауважити, що він, за даними мін'юсту, фігурує серед засновників ТОВ "Юридисна компанія аррата груп".  Проте у коментарі ЗМІСТу депутат повідомив, що він вже 5 років тому вийшов зі складу засновників.  

Депутатка Світлана Нестуля минулого року продала Honda Civic й придбала Nissan Qashqai 2017 року. При цьому авто вона купила у свого сина – Юрія Нестулі. В іншому без змін.

Депутат Володимир Соколовський у 2018 році придбав Mercedes Sprinter (1999 року), а в Олександра Кудацького без змін, але 6 млн грн доходу роблять його сірі будні краще.

«МамБатьківщина»

Декларацію Олега Бєлоножка ми вже описували. Тому нас цікавить декларація Андрія Соколова, але її немає. Більше того, лише у п’ятницю (5 квітня) на сайті НАЗК опублікували декларацію Дмитра Петрова.

За минулий рік родина депутата заробила 395 тис. грн. Проте заощадження Петрових збільшилися на 13,5 тис. доларів, 2 тис. євро та 20 тис. грн. Тобто грошей стало більше приблизно на 444 тис. грн, що на 50 тис. грн більше, ніж дохід. Містика.

Олександр Пінчук минулого року продав  автомобіль Suzuki SX4, і нове авто (ймовірне) поки не вказав.

Щодо декларації Анатолія Клименка, то все стандартно – живе на пенсію.

Свобода аграріям

Минулий рік приніс голові фракції «Свобода» Юліану Матвійчуку квартиру (40 «квадратів», щоправда отримана у співфінансуванні з державою по програмі забезпечення житлом учасників АТО), а вже у цьому він придбав авто Renault Espace 4 (2004 року).

Депутат «Свободи» Анатолій Костенко у 2018 році отримав 10 га землі в Шишацькому районі. Цікаво, що депутат також вказав, що має там поруч 35 тис. «квадратів» з 2013 року, проте в минулих деклараціях цього не вказував. Немає в декларації депутата й житла ( Глазов та Волков зрозуміють).

Родина Сергія Литвиненка – власник 153 тис. «квадратів» землі. З них майже третину отримала в минулому році.

Минули рік був тяжким для депутата Вадима Ямщикова, адже за рік він не заробив ні копійки. Не дивно, що з його декларації «зникли» 20 тис. грн заощаджень.

А ось у Тараса Синяговського та Артема Чубенка минулий рік пройшов без ексцесів.

СДП ім. Капліна

Знов таки, про Олександра Шамоту писали окремо. Тому почнемо з Юрія Синяка. Минулого року депутат також поповнив свій «автопарк», придбавши Scoda Octavia (2005 року) за 160 тис. грн. Цікаво, що при цьому статки депутата у порівнянні з 2017 роком зменшилися на 450 тис. грн. Хоча інших вагомих витрат у депутата, згідно з декларацією, не було.

Товаріщ Олександр Кісільов отримав у минулому році 2,5 тис. грн. виплати заощаджень Ощадбанку СРСР. В іншому – суцільний капіталізм: 700 тис. грн доходів та 250 тис. грн кредиту. Щодо заощаджень, то тут – 20 тис. євро та 30 тис. доларів.

Також минулого року депутат придбав квартиру (42 «квадрати») й задекларував недобудований «вузол зв’язку».

Депутатка «СДП» Олена Чірікова-Зоріна за три роки задекларувала 35 тис. грн заробітної плати (доходу). Тобто вона живе на 972 грн на місяць. І при цьому ніяких соціальних допомог від міста чи держави. Усі б так.

Ми не знали, куди віднести Сергія Луценка, тому пишемо тут. Його декларація проста, як принцип роботи дверей.

ГриценкоСамопоміч

Депутат Юрій Бойко, якщо вірити декларації, у минулому році не здійснював вагомих витрат. Тому 2018 приніс 2 млн грн доходу, але, як і в деяких депутатів, його заощадження (3,5 тис. євро та 44,5 тис. грн) зменшились на 400 євро та 30 тис. грн. Схоже, що це вже систематична проблема. Депутати бідкаються, математики розводять руками.

Дмитро Лаптєв проживає у недобудованому будинку. Щодо декларацій Сергія Бутко та Дмитра Сенчаковича, то тут без епатажу.

 

У фільмі знімались…тобто, висновки

Їх немає. Ми виділили найцікавіші моменти в декларуванні місцевих обранців. Адже фактично декларування є механізмом громадського контролю, тому ми і контролюємо. Якщо ви бажаєте детальніше дізнатися, на чому заробляють вищеперераховані люди, то переходьте за посиланням.

Обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 7 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація