NFTt1GY1IXaVg5Q4
NFTt1GY1IXaVg5Q4

????????????????????????????????????

З початку 2018 року в Мачухах встановили 4 майданчики для сортування побутових відходів. Селяни мають можливість менше сміття викидати на звалище і віддавати на переробку скло, папір та ПЕТ-пляшки.

Поки в Полтаві лише говорять про розділення сміття на централізованому рівні, в Мачухинській об’єднаній територіальній громаді у 2018-му році від слів перейшли до справи. Саме тоді у селі почали викидати відходи за фракціями.

Загалом Мачухинська ОТГ включає в себе 5 колишніх сільських рад. На території ОТГ проживає 7 тисяч 200 осіб.

один із чотирьох сортувальних майданчиків в Мачухах

Перший етап у цивілізованому поводженні з твердими побутовими відходами почали зі створення комунального підприємства та запровадження централізованого вивезення сміття. У трьох селах поки безкоштовно збирають побутові відходи. Та з 1 червня населення має буде заплатити за цю послугу 15,25 гривень з особи на місяць.

Паралельно реалізовували й сортування сміття. Поки мають можливість роздільно викидати побутові відходи лише жителі Мачух.

Сортування відбувається на три види: скло, макулатура та ПЕТ-пляшки. Як повідомив керівник комунального підприємства «Дружба» Валерій Марченко, за 5 місяців вдалося здати сміття на близько 3,5 тисяч гривень. 3 тонни скла не викинули на смітник, а здали на переробку.  

керівник комунального підприємства «Дружба» Валерій Марченко (зліва) та голова Мачухинської ОТГ Валерій Білокінь (справа)

До запровадження централізованого збору та сортування сміття, тверді побутові відходи в ОТГ викидали де прийдеться. Та після, за словами голови Мачухинської ОТГ Валерія Білоконя, у селі значно почистішало. Також дуже здивувало населення. Адже до цього думали, що сміття скидатимуть гуртом, ніхто не розділятиме окремо пляшки та макулатуру.

Але, щоб отримати відгук від жителів, перед запровадженням сортування та централізованого збору із селянами провели роз’яснювальну роботу. Крім того, говорили про важливість такого кроку зі школами і дитсадками, бізнесом. Навіть розробили спеціальний інформаційний буклет. 

Наразі комунальне підприємство, яке вирішує не лише сміттєві проблеми, живе завдяки дотації із бюджету ОТГ. З початку року на його функціонування виділили 700 тисяч гривень. Та з 1 червня, після введення тарифу на вивезення сміття, сподіваються «вийти на нуль».

Роздільний збір скла

 Фото авторки

Loading...