Олександр Мамай та Сергій Іващенко

«Чи боїмося ми Олександра Бабая? Ні, ми його не боїмося», – сказала 23 червня очільниця Полтавського обласного штабу «Слуги народу» Ольга Савченко. Рівно 5 місяців потому, 23 листопада, кандидат від цієї партії Сергій Іващенко напише, що визнає програш на виборах.

У червні «Слуга народу» демонструвала впевненість у тому, що висуне на вибори у Полтаві сильного кандидата на посаду міського голови, який переможе ексмера Олександра Мамая. Щоправда, після другого туру виборів Мамай виборцям дякував за перемогу, а Іващенко – за підтримку.

Кандидати на посаду мера від «Слуги народу» не виграли у жодному обласному центрі, але завели своїх депутатів у ради всіх рівнів. Полтава не стала винятком. «Українська правда» пише, що тепер команда Володимира Зеленського ставить завдання сформувати точки опори для президента в усіх регіонах та містах. Для цього намагаються врахувати інтереси місцевих еліт і сформувати коаліції, які зможуть разом працювати зі «Слугою народу».

Сергій Іващенко, який очолить фракцію «Слуги народу» у Полтавській міськраді, підтвердив тезу про формування коаліції. Уже зараз політсили домовляються про коаліцію у міській раді. Об’єднуватися планують фракції «Слуги народу», «Рідного міста», «Європейської солідарності» та «Свободи». Єдині, з ким Іващенко не готовий зараз працювати – це Олександр Мамай та фракція «За майбутнє»:

«Ви розумієте, у нас різні парадигми життя. Для мене це особисте. Я бачив, як він (Олександр Мамай, – при. Авт) працював 8 років. Можливо, він змінився і змінив світогляд і бачення. Треба дивитися. На цей час, я не готовий працювати з Олександром Мамаєм».

Напередодні першого туру до Полтави приїздив Володимир Зеленський. Він офіційно заявив, що кандидатом від «СН» у Полтаві стане Сергій Іващенко. Частково, це допомогло отримати 17,7% голосів у першому турі і скласти конкуренцію Олександру Мамаю у другому турі, який набрав 30,6% голосів.

У другому турі підтримку полтавському штабу надало центральне керівництво «Слуги народу». Очільник партії Олександр Корнієнко був на зв’язку з Іващенком і підтримував його як морально, так і фінансово. Щоправда, фінансова підтримка у передвиборчій кампанії партії була «маленька». Сергій Іващенко каже, що кампанія коштувала 2 млн грн і в основному це були його особисті кошти.

Сьогодні фракції «Слуги народу» у Полтавській міській раді обіцяють підтримку Офісу президента України й самого президента. Усе тому, що до міської ради політсилі вдалося завести чи не найбільше депутатів (на рівні з місцевою партією «Рідне місто»).

 Чому Сергій Іващенко програв, а Олександр Мамай – виграв

Напередодні другого туру Іващенка підтримали і «свободівець» Юрій Бублик, і лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко, і голова Полтавської обласної організації «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива. Це мало б об’єднати виборців інших кандидатів з першого туру проти Олександра Мамая, але цього виявилося недостатньо. Усе тому явка виборців була низькою – 25,5%.

Також після першого туру команда та однодумці Іващенка обрала стратегію «хейту» Олександра Мамая. Так з’явився хештег #неМамай, опубліковані списки виборців, обговорення та пости полтавських лідерів думок у соцмережах.

Та, мабуть, виборців Олександра Мамая було складно переконати постом у фейсбуці чи телеграмі, або й навіть «змусити» побачити цей пост. Результати виборів показують, що піарники неправильно виокремили цільову аудиторії та канали комунікації, що так важливо у спілкуванні з виборцями.

Натомість комунікація з виборцями стала однією з причин перемоги Олександра Мамая. Річ у тому, що він давно знайомий зі своєю аудиторією. Це підтверджували адресні листи полтавським пенсіонерами.

І під час першого, і під час другого туру агітаційну газету Мамая не можна було отримати десь на вулиці. Виборцям ці видання приносили просто додому. Така адресність і звернення до свого виборця стали однією з передумов виграшу Мамая і в першому, і в другому турі.

Ще одним фактором для перемоги Мамая стали подарунки виборцям. Про намір балотуватися на посаду міського голови Полтави Мамай сказав наприкінці квітня цього року, але вже зо місяць до цього його волонтери приносили пенсіонерам продуктові набори.

Потім були свята у дворах, інформаційні борди по місту. Навіть скандали з «сітками» та оточення кандидата за кілька днів до першого та другого туру не дискредитували Мамая в очах виборців, адже «доки не зловили самого кандидата, доти й не винен».

Наразі голоси виборців ще підраховують на Подільській ТВК. Через це Олександра Мамая офіційно не оголосили переможцем. Та це питання часу, бо новообрані депутати готуються до першої сесії й роботи з новим головою міської ради.

Loading...