«Звіт за серпень ’14»: Світ побачила книга-спогад полтавця про події російсько-української війни

Автор: Каріна Тютюнник, 21 вересня, 15:55

Фото: У друк вийшла книга полтавця про події АТО (Джерело - соцмережі)


Героїзм звичайних людей і ганебна поведінка керівництва, правда війни, криваві бої й гумор та безпосередність – все це поєднала в собі книга санінструктора добровольчого батальйону «Айдар» Андрія Плохіша «Звіт за серпень ’14».

За словами автора, книга спочатку була окремими історіями-спогадами, які він почав писати для себе в якості самопсихотерапії, однак друзі, прочитавши їх, вмовили його продовжити писати:

«Так сталося, що в один із заїздів був поганий психологічний стан, згадав, що психолог радила після першої ротації: буде погано – пиши, от я й почав писати, викладати для друзів. Потім вже друзі почали вмовляти: давай-давай пиши далі, тому фактично це була не моя ініціатива, так вийшло».

Обкладинка книги (Джерело - folio.com.ua)

Як зазначає Андрій Плохіш, після цього матеріал дав почитати у видавництво «Фоліо», яке часто публікує книги про війну. Там нею зацікавилися і згодилися надрукувати. Тираж невеликий, але якщо буде на неї попит, то додрукують. Однак автор наголошує:

«Моя позиція така, що я з того ні копійки не хочу, вони зі мною розраховуються частиною тиражу і я кілька примірників, можливо, подарую друзям, з якими то ми все робили в 14 році, а інші просто викладу на сторінці на продаж, а гроші – хотів би допомогти комусь».

До речі, сам генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький на своїй сторінці в соцмережі так прокоментував книгу:

«Одна з тих новинок, які я тримав в секреті. Дуже важлива для розуміння того, що відбувалося на сході книга».

Гендиректор видавництва Олександр Красовицький

У видавництві зазначають, що книга вирізняється правдивістю зображеного. Адже автор показує не тільки героїзм та звитягу простих українців, а й помилки штабних офіцерів, виправлення яких вартувало людських життів.

За словами Андрія Плохіша, наразі необхідно говорити про війну як об’єктивну дійсність, адже вона є і необхідно з цим щось робити. Пересічні ж люди, які не мають до неї відношення, цього не розуміють.

Загалом читачі підкреслюють, що книга написана у своєрідному стилі, який створює атмосферу відчуття присутності та змушує переглянути свої пріоритети.

«Мене радує факт того, що все фіксується, для нашого та майбутніх поколінь, якби прикро не було, але зараз настільки багато новітніх та достойних Героїв, на прикладі, яких ми маємо виховувати наше та майбутнє покоління!!! Такі книги, які описані на реальних подіях і з пережитого, дають можливість змінити світогляд, оцінити свій світогляд та переглянути своїпріоритети», – наголошує читачка.

Відомо, що «Звіт за серпень ‘14» можна було знайти на Форумі видавців у Львові, на сайті ж видавництва наразі тільки анонсують продаж.

Ознайомитися з фрагментом книги можна тут.

Опублікована: 21 вересня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація