Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

(Фото – navchas.com.ua)

У старостинських округах громади триває перша черга перейменування. Робоча група висуває рекомендації нових назв для Абазівського старостинського округу.

Про це ЗМІСТу повідомив заступник голови робочої групи з питань перейменування та краєзнавець Леонід Булава.

Рекомендації щодо перейменувань вулиць в Абазівці:

Вулицю Степну пропонують перейменувати:

  • на вул. Війська Запорозького. Таку пропозицію обгрунтовують тим, що Військо Запорозьке – це назва козацьких військово-політичних утворень XVI—XVIII століття.  У часи Гетьманщини двома основними групами Держави Війська Запорозького були Військо Запорозьке Городове та Військо Запорозьке Низове. Низові козаки жили в паланках басейну пониззя Дніпра, за Дніпровськими порогами, а городові – на території Гетьманщини, зокрема, в містах і селах Полтавщини;
  • на честь Олександра Глушаченка – майстра станкового живопису, який народився на Полтавщині, працював у Полтаві, а в останнє десятиліття жив в Абазівці. Він  розробив ескізи деталей оформлення Успенської церкви в Абазівці та написав такі картини: «Куточки Абазівки», «Бузок», «Голодомор», «Колгоспниці» (копія його твору 1947 р.) тощо. 
  • на вул. Степова, оскільки це правильне написання українською мовою.

Вулицю Уютну пропонують перейменувати:

  • на вул. Героїв-чорнобильців. На честь ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, оскільки, на цій вулиці мешкало троє учасників ліквідації аварії.
  • на вул. Затишна, оскільки це правильне написання українською мовою.

Нагадаємо, Полтава наближається до першого голосування за нові назви вулиць. Цьому передував збір понад 3 тис. пропозицій, з яких майже 80% підтримали експерти.

12 вересня робоча група з питань перейменування завершила аналіз пропозицій для 48 вулиць та провулків, які перейменують у межах дерусифікації першими.

Першими планують змінити назви вулиць, що містять граматичні помилки, русизми, а також походять від топонімів рф і країнах, які підтримали війну проти України.

Loading...