Обкладинка ЗМІСТу

Полтавщина готується до 300-річчя Григорія Сковороди.

Наразі шукають фінансування на заходи. Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності Полтавської облдержадміністрації 10 червня.

Згадаємо найяскравіші цитати мислителя про справжнє щастя, сенс життя та застарілу освіту.

  • Григорій Сковорода заклав ідею «сродної праці». Філософ вважав, що кожна людина повинна працювати за своїм покликанням. Він наполягав, що слід робити в житті те, що приносить людині лише радість і щастя. Письменник писав: 

«Цілком мертва людська душа, яка не вдалася до свого природного діла… Я безнастанно говорив це молодим, щоб випробовували свою природу.»

  • Григорій Сковорода мав дуже глибоке розуміння щодо виховання дітей. Роль батьків він порівнював з деревом та плодами: 

«Як від яблуні соки до гілок її течуть, так батьківський дух і норов переходить до дітей, аж поки ті не відійдуть і самі не вкореняться».

  • Григорій Сковорода змінював тодішню викладацьку систему. Він викладав поетику,  робив це за власною програмою, нехтуючи усталеними методами. Спирався на принцип природності:

 «Яблуню не вчи родити яблука: вже сама природа її навчила… Учитель і лікар — не лікар і вчитель, а тільки служитель природи».

  • Григорій Сковорода провів понад 20 років у мандрах. У своїх творах він і вчить кожного подорожувати та насолоджуватися моментами життя: 

«Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому. Не шукай його ніде, коли не знайдеш скрізь. Воно преподібне до сонячного сіяння: відкрий тільки вхід йому в душу свою».

  • Григорій Сковорода мав своє бачення любові до Батьківщини: 

«Коли не зможу нічим любій вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимуся ніколи ні в чому не шкодити».

Нагадаємо, ЗМІСТ підібрав, 10 цікавих фактів із життя Тараса Шевченка. Також ми зібрали 10 фактів про відому поетесу Лесю Українку. 10 фактів про Ліну Костенко можна знайти тут.

Loading...