Розвантаження вакцини проти коронавірусу в аеропорті Борисполя
Розвантаження вакцини проти коронавірусу в аеропорті Борисполя

Джерело – фейсбук-сторінка міністра охорони здоров’я Максима Степанова

З аеропорту Борисполя, куди доставили першу партію вакцини з 500 тис. доз, вантажівки з препаратом поїдуть до регіонів. Полтавщина буде однією з перших областей, які отримають вакцину проти коронавірусу.

Про це стало відомо зі слів головного санітарного лікаря Віктора Ляшка. За його словами, одразу після прибуття до України вакцину одночасно відправлять до обласних складів на 11 машинах. Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області та місто Київ отримають вакцину у день розвезення. До інших областей препарат прибуде наступного дня.

UPD. За інформацією пресслужби офісу Президента, вакцину з аеропорту доправили на склад «Укрпромпостач». Постачання вакцини в регіони розпочнеться 24 лютого.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що наразі партію вакцини розмитнюють, після чого вона попрямує до регіонів.

Перша партія вакцини проти COVID-19. Джерело – фейсбук-сторінка Максима Степанова

Вакцину на Полтавщині зберігатимуть у центрі дитячої імунології, який існує на базі Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.

Нагадаємо, що вакцину CoviShield зареєстрували в Україні 22 лютого для екстреного медичного застосування проти COVID-19. Препарат надійшов на реєстрацію до МОЗ 15 лютого, його зареєстрували за спрощеною процедурою. 

Міністерство охорони здоров’я закупило вакцину розробки компаній Оксфордського університету та компанії AstraZeneca, яку виготовили на заводі в Індії.

Умови зберігання вакцини CoviShield – температура від 2°C до 8°C. Щеплення нею потрібно проводити двічі з інтервалом 4-12 тижнів.

На початковому етапі на Полтавщині планують вакцинувати 7 тисяч 373 людини. Вакцинація є добровільною справою для всіх груп населення та професійних груп ризику. Першими вакцинуватися зможуть медичні працівники, адже вони мають найвищий шанс заразитися коронавірусною хворобою під час роботи.

Loading...