Велика Багачка продала фігуру бронзового Леніна за понад 700 тисяч гривень

Бронзова фігура Володимира Леніна
Бронзова фігура Володимира Леніна

Колаж ЗМІСТу. Фото з аукціону

Селищна рада Великої Багачки провела повторний аукціон з продажу бронзової фігури Володимира Леніна масою 2,68 т. 

17 листопада Великобагачанська селищна рада провела аукціон з продажу бронзової фігури Володимира Леніна масою 2680 кг. Продаж фігури Леніна зібрав 13 учасників.

Фігура виготовлена з бронзи у повний зріст, її вага становить майже 3 т. За описом, фігура перебуває у задовільному стані та не має серйозних механічних пошкоджень. В описі пишуть:

«Присутні сліди від фарби. Стан в цілому відповідає строку експлуатації. Є окремі дефекти, що суттєво не впливають на експлуатаційні якості – окислення поверхні, окремі потертості, ерозія (викришування) окремих дрібних деталей».

Стартова ціна бронзової фігури становила 320 тис. 500 грн. Найвищу ставку зробило харківське підприємство ТОВ «Врємя 2050», яке запропонувало 742 тис. 360 грн. Компанією володіє Роман Кириленко, вона працює у сфері оброблення металевих виробів, оптової торгівлі та брухту. 

Це вже друга спроба Великобагачанської селищної ради продати пам’ятник Володимиру Леніну через Prozorro. Перший аукціон провели 10 листопада. Стартова вартість тоді становила 641 тис. грн. 

Раніше ЗМІСТ писав, що залишки пам'ятника на місці відпочинку Петра I знесли у Полтаві. Роботи поблизу імперського пам’ятника завершили.

Наразі всі частини перенесли до музею Полтавської битви, а на очищеному місці зможуть поставити новий український символ.

Як демонтували памʼятник на місці відпочинку Петра I в Полтаві

У квітні з пам’ятки вперше за тривалий час зняли темне полотно. Це сірий монумент, з якого невеликими шматочками відпадає покриття, оголюючи старий чавун. За формою, прямокутний триярусний обеліск на гранітному стилобаті.

Зверху щит і меч – символи сили, що колись мали уособлювати імперську могутність. На щиті – шолом, що з роками потьмянів, але все ще кидає гостру тінь на граніт.

ЗМІСТ писав, що 2 травня першим з монумента забрали тризуб, який встановили активісти. У квітні з пам’ятки вперше за тривалий час зняли темне полотно. Це сірий монумент, з якого невеликими шматочками відпадає покриття, оголюючи старий чавун. За формою, прямокутний триярусний обеліск на гранітному стилобаті.

Згодом, 2 травня з пам'ятника на місці відпочинку Петра I зняли шолом, щит, меч, декоративні гірлянди й профільовані карнизи. До музею також відправили текстову табличку. 3 травня роботи на місці продовжили за участі археологів, які працювали усередині монументу.