Забудова екс-кінотеатру Котляревського: прокуратура може ініціювати знесення через суд

Автор: Наталія Норіцина, 13 лютого, 14:51

Фото: Прокуратура може ініціювати позов про знесення прибудови до екс-кінотеатру Котляревського


Прокуратура може ініціювати судовий процес у справі скандального будівництва біля архітектурної пам’ятки в центрі міста. Про це стало відомо сьогодні під час зустрічі представників громадськості з прокурором Полтавської області.   

13 лютого депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук разом з керівником ГО SavePoltava Віктором Трофименком і правозахисником Вячеславом Кущинським зустрілися з прокурором області Миколою Кармазіним. Приводом до розмови стало відновлення будівництва біля екс-кінотеатру Котляревського. Про це повідомляє SavePoltava на своєму офіційному сайті. 

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області вже майже рік має припис про заборону будівництва на об’єкті, пам’ятці національного значення, через порушення під час будівельних робіт. Однак, як виявилося, прокуратура не отримувала звернення від Державної архітектурно-будівельної інспекції, згідно з яким може ініціювати позов про знесення незаконної забудови.

Проте прокуратура готова взятися за цю справу. Наразі Микола Кармазін збирає всю необхідну інформацію для початку судового процесу. Наступна зустріч прокурора з громадськістю запланована на 20-те лютого.

Нагадаємо, що вчора, 12 лютого, активісти помітили, що будівельні роботи на об'єкті поблизу пам'ятки відновилися, і викликали на місце події правоохоронців. Поліція вкотре зафіксувала порушення законодавства. Робітники, які були в цей час на об'єкті, повідомили, що будують громадський туалет.

Нагадаємо, що з весни 2017 року у справі будівництва біля пам'ятки триває досудове розслідування. 27 жовтня прокурор, слідча та представники громадськості здійснили огляд технічного стану будівлі, у ході якого виявили низку порушень. Правоохоронці просили суд заарештувати всю будівлю екс-кінотеатру для ведення слідчих дій. Однак суд відмовив через брак підстав для арештуАпеляційну скаргу прокурора не прийняли, бо він спізнився зі строками її подачі. Тоді ж він висловив намір арештувати техніку та повідомив про проведені обшуки. 21 грудня 2017 року суддя Шевська погодила арешт техніки.

Водночас триває розслідування щодо законності дій орендаря приміщення пам'ятки, ТОВ «Старнайт». 

Відкрите провадження стосується двох статей Кримінального кодексу – самовільне будівництво (ч.1 ст.197-1) і пошкодження пам’ятки (Ч.3 ст.298). Перша передбачає штраф від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, друга – позбавлення волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Протягом минулого року полтавці кілька разів виходили на акції протесту проти забудови. Договір оренди між містом і підприємцями дійсний до кінця року.

Опублікована: 13 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація