Досягнення «антимамаївської» коаліції: ТОП здобутків депутатів за версією самих депутатів

Автор: Віталій Крицький, 14 листопада, 13:17

Фото: Полтавські депутати


За рік після звільнення Олександра Мамая полтавські депутати об’єдналися в «антимамаївську» коаліцію. Як пояснювали самі – щоб зупинити піке, в яке увійшло місто. Колишні опозиціонери засіли у владних кабінетах, розподілили посади й з ентузіазмом почали змінювати Полтаву.

Раніше діяльність «антимамаєвської» коаліції експерти оцінили на трійку – називали як і здобутки, так і провали.

А що ж полтавська влада каже сама про себе? ЗМІСТ опитав голів фракцій і попросив їх виокремити по три досягнення за цей рік, якими вони пишаються найбільше. Опитували всіх, крім фракції «Совість України», яка понад рік не бере участі в житті міста.

Міська влада багато років систематично витрачає кошти на інформаційне висвітлення своєї діяльності, ми ж вирішили зробити це абсолютно безкоштовно, при чому навіть зі слів самих депутатів. Єдиною нашою вимогою до такої взаємодії є виключна конкретика в оцінці своїх же дій, аби читачі могли об’єктивно оцінити одним словом – так або ні.

 

СДП – Олександр Шамота

Олександр Шамота

Секретар міської ради, представник Соціал-демократичної партії Олександр Шамота виділив кілька досягнень, якими він пишається найбільше. Каже, перше – міська влада зупинила знищення комунальних підприємств. Насамперед це стосується КАТП-1628 і «Декоративні культури». Окремо Шамота виділив і розвиток КП «Полтаваелектроавтотранс»: він згадав, як ексміський голова Олександр Мамай відмовився підписувати договір із ЄБРР для придбання нових тролейбусів. Наразі ж пройдені всі тендерні процедури й наступним кроком буде рішення ЄБРР щодо постачальника. Можливо, вже цього року Полтава отримає першу партію тролейбусів. Принаймні, так анонсували.

Олександр Шамота наголосив на тому, що Полтавська міська рада стала більш відкритою для містян. Так, заступники міського голови й секретар міської ради активно звітуються про виконану роботу в соціальних мережах, особисто ведуть свої fb-сторінки, реагують на конструктивні зауваження полтавців. Також запустили відео трансляцію на офіційному сайті міськради конкурсів на заміщення вакантних посад, комісій, виконкому, а не тільки сесій.

«Ви могли собі уявити, щоб вас не футболили місяцями при Мамаю щодо коментаря стосовно того чи іншого питання? Ніхто не ховається від журналістів і громадськості. Я не пам’ятаю жодного глобального скандалу. Наприклад, згадайте дискусії з приводу обмеження нічної торгівлі спиртним: складне питання, але при цьому всі сторони змогли висловити свою позицію», – пояснив Шамота.

Також він відзначив і закупівлю майже 30 одиниць техніки для міських комунальних підприємств – на це витратили близько 80 млн грн.

 

«Рідне місто» – Олексій Чепурко

Олексій Чепурко

Політична партія «Рідне місто» відповідає за ЖКГ, освіту та медицину. Команда Олександра Удовіченка неодноразово наголошувала, що взяла на себе найважчий напрям – житлово-комунальне господарство, яке їм дісталося в занедбаному стані.

Профільний заступник міського голови, один із ключових діячів «Рідного міста» Олексій Чепурко своїм головним досягненням вважає відродження комунальних підприємств КАТП-1628 та «Декоративні культури». Керівники КП стали ближчими до людей, а це, переконаний посадовець, допомагає оперативніше розв'язувати проблеми людей.

У місті розпочато роздільний збір сміття. До кінця року планують докупити ще 900 спеціальних баків. За цей рік комунальне підприємство КАТП-1628 заробило 1 мільйон 200 тисяч гривень від реалізації вторсировини. Раніше, нагадав Чепурко, сума не перевищувала 12–15 тисяч грн на рік. Крім того, по місту їздить екобус, який збирає небезпечні відходи.

Пішохідні переходи й околиці почали освітлюватися, наголосив Чепурко. Раніше освітлювалося 4–5 переходів, а наразі вже 19 і до кінця року планується ще 15. КП «Міськсвітло» почало освітлювати мікрорайони, наприклад, Огнівку.

 

«Батьківщина» – Олег Бєлоножко

Олег Бєлоножко

Голова фракції «Батьківщина» у Полтавській міській раді відразу підкреслив, що в коаліцію його фракція вступила тільки 5 серпня, коли Ігоря Федія призначили першим заступником міського голови, а до цього часу він не ніс політичну відповідальність за діяльність «антимамаївської» коаліції.

Депутат запевняє, що саме завдяки його позиції полтавська влада звернула увагу на катастрофічний стан вулиці Зеленої, яку місцеві мешканці прозвали «Венецією», адже під час дощів там неможливо ані пройти, ані проїхати. Наприкінці серпня там почався капремонт вулиці з заміною колектора зливової каналізації.

Олег Бєлоножко згадує, як мешканці Алмазного просили його не допустити будівництво багатоповерхівки на місці дитячого садочка на вулиці Гната Хоткевича, 9. Міська влада дійшла компромісу з забудовником, тому жодного будівництва поки не передбачається.

Також Олег Бєлоножко відзначає, що міська влада фінансово допомогла мешканцям будинків №2 та 4 на вулиці Деповській встановити індивідуальне опалення загалом у 188 квартирах. Така собі допомога платникам податків за їхні кошти.

 

«Свобода» – Юліан Матвійчук

Юліан Матвійчук

Голова фракції «Свобода» у міськраді до найбільших досягнень відносить передачу Кадетського корпусу в державну власність. Він відмічає допомогу партії «Рідне місто» у розв'язанні цього питання, а саме Сергія Удовіченка, голови Полтавського окружного суду і сина Олександра Удовіченка.

За ініціативи депутата Вадима Ямщикова міська рада прийняла проєкт рішення про заборону встановлення газових загальнобудинкових лічильників без згоди мешканців будинку.

Також на Браїлках будується сучасний парк для жителів району. Це була ідея Вадима Ямщикова і депутатів-«свободівців» загалом.

Наостанок Юліан Матвійчук зазначив, що міська влада почала боротися з незаконними МАФами в центрі міста й оновлювати рекламні вивіски, щоб вони не спотворювали обличчя міста. Скільки саме МАФів поборено – поки невідомо.

 

«Самопоміч» – Дмитро Сенчакович

Дмитро Сенчакович

Голова фракції «Самопоміч» у міській раді запевняє: через їхню принципову позицію на сесіях не пройшло багато спірних рішень. Наприклад, завдяки «Самопомочі» питання забудови території колишніх артскладів зняли з порядку денного в тому вигляді, в якому пропонувалося спочатку. Також Сенчакович нагадав, що саме його колеги по фракції не допустили приватизації вечірньої школи на Павленках шляхом викупу. Депутат впевнений: продаж будівлі має відбутися виключно через аукціон. Те саме стосується і приміщення на вулиці Соборності, 6.

Із досягнень він виділяє насамперед передачу Кадетського корпусу в державну власність. Сенчакович вдячний депутату Юліанові Матвійчуку, громадській організації «SavePoltava» та однодумцям, які допомогли зрушити це питання з мертвої точки.

Окремо Дмитро Сенчакович розповів, що вважає досягненням визнання проблемної ділянки траси М-03 Київ – Харків – Довжанський частиною Полтави, і, відповідно, початок її ремонту.

«Так, це тільки початок, але проблему не намагалися вирішити протягом багатьох років. Тепер дорога на балансі міста і ремонт, нехай і частковий, але виконаний».

Також депутат нагадує, що саме після відставки Олександра Мамая міська влада почала боротися з незаконно встановленими МАФами.

Наостанок Сенчакович зазначив, що саме «Самопоміч» ініціювала звільнення Андрія Ляміна та Віталія Нікіпелова та Людмили Бойченко з посад заступників міського голови.

 

«Блок Петра Порошенка “Солідарність”» – Андрій Матковський, Володимир Корчака

Андрій Матковський

Ми неодноразово телефонували представникам БПП, чекали, але коментар ні від голови фракції «БПП “Солідарність”» Андрія Матковського, ні від його заступника Володимира Корчаки отримати так і не вдалося. Тому три досягнення команди Матковського за їх версією продовжують бути таємницею.

 

Висновки робитимуть полтавці

Олександр Мамай керував Полтавою 8 років. У нього й досі є потужне електоральне ядро, яке вважає, що він був гарним господарником. Безперечно, виборці мають право на таку думку.

За рік після Мамая полтавські депутати встигли пересваритися і перезавантажити формат коаліції. Здебільшого озвучені досягнення стосуються сфери ЖКГ, деякі із них дублюються кількома фракціями, деякі відверто спірні. На жаль, відповіді є не від всіх фракцій, що перебували у владі за цей період.

Декотрі з них ставлять собі в заслугу витрачання коштів платників податків. Без сумніву, якісне адміністрування бюджету – справа важка і корисна, проте наскільки це є досягненням і результатом роботи, питання риторичне.

Питанням без відповіді (адже у цьому матеріалі ми не ставили собі завдання інтерпретації) залишається: чи вказані результати роботи є розв'язання системних проблем, а не точковим. Найголовніше ж питання на нашу, знову ж таки суб’єктивну думку, звучить так: чи перевищують позитивні результати роботи коаліції «без двох М» усі ті негативні наслідки, що залишаються з минулих періодів або виникли минулого року. Проте відповідь нам може дати лише час.

За підтримки ГО "Інтерньюз Україна" та Посольства Швеції

Матеріал створений у рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support) та СК «Полтава». Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.

Графіка і обкладинка Юлії Деркач

 

Опублікована: 14 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація