Більше можливостей для громадського контролю: Україна відкрила дані про бенефіціарів

Автор: Каріна Тютюнник, 17 серпня, 11:54

Фото: Дані про бенефіціарних власників тепер знаходяться у вільному доступі (Джерело - www.vlees.nl)


Україна першою в світі приєдналась до Глобального реєстру бенефіціарів. Відтепер всі дані про контролерів українських компаній знаходяться у вільному доступі.

Про це повідомив на свої сторінці Facebook Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Усі дані можна знайти на Єдиному Державному порталі відкритих даних.

В Україні відкрили дані про влсників компаній (Джерело - соцмережі)

Відомості про бенефіціарів є відкритими й безоплатно передаватимуться до Глобального реєстру. За умовами користування реєстром, будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Для публікації даних використовують стандартну платформу OpenOwnership, завдяки чому відомості зможуть переглянути всі країни.

Нагадаємо, за ініціативи антикорупційної організації Transparency International в рамках міжнародного проекту OpenOwnership в квітні цього року було створено Глобальний реєстр бенефіціарних власників.

За даними Transparency International Ukraine, Україна першою відреагувала на запуск ресурсу та офіційно підтвердила готовність надати дані про бенефіціарів в електронному вигляді.

Довідка:

Transparency International – антикорупційна організація, заснована 1993 року в Берліні. Transparency International присутня більш ніж у 100 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2014 рік, компанія була на 13-му місці зі 150 в рейтингу світових аналітичних центрів.

Відділення компанії Transparency International Україна з’явилося 1 червня 2012 року.

Опублікована: 17 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація