img_9478-1-1024×683

Суддя Ольга Гіглава визнала протиправним припис Міністерства культури та інформаційної політики України, який визнавав забудову за Кадетським корпусом незаконною.

Про це відомо з рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 18 березня.

Також з Мінкультури стягнули на користь Приватної виробничо-комерційної фірми «Мальва» 2 тис. 102 грн витрат по сплаті судового збору. У березні 2020 року фірма «Мальва» також позивалася до ДАБІ для скасування припису, але Полтавський адміністративний окружний відхилив позов.

Додамо, що суддя Полтавського окружного адмінсуду Ольга Гіглава листопаді 2013 року безстроково заборонила проведення мітингів біля Полтавської ОДА. 19 листопада 2010 року її на 5 років призначили на посаду судді Полтавського окружного адміністративного суду. У 2015 році вона перестала здійснювати судочинство, а у 2018 році її знову призначили суддею.

Ольга Гіглава (Фото –  vru.gov.ua)

Йдеться про вже чотириповерхову будівлю фірми «Мальва», яку зводять за Кадетським. Мінкультури забудову визнало незаконною і винесли припис щодо припинення незаконної забудови. Якщо будівництво не припинять, представники забудовника можуть бути притягнуті до адмінвідповідальності. Зокрема, на них можуть накласти фінансові санкції.

ЗМІСТ писав про наміри фірми «Мальва» зводити офіс за Кадетським стало відомо ще у 2017 році – тоді на розгляд депутатів ПМР подали проєкт будівництва 5-поверхівки та через розголос у ЗМІ питання зняли з розгляду. Потім фірма внесла зміни й почала планувати будівництво 1-поверхового офісу з підземним паркінгом. Проєкт значився як «Реконструкція нежитлових приміщень (майстерні) з добудовою під нежитлові приміщення громадського призначення з підземним паркінгом».

З документів, наданих ГО SavePoltava, Міністерство культури України погодило історико-містобудівне обґрунтування реконструкції нежитлових приміщень для врахування при розробці відповідної проєктної документації. Зокрема в частині обмеження максимальної загальної висоти реконструйованих об’єктів на рівні +9 метрів від денної поверхні землі та збереження їх основних об’ємно-просторових характеристик.

І попри це,  те, що зараз будують поблизу Кадетського точно відрізняється від паспорта об’єкта, який надавала «Мальва» на початку будівництва. Також поліція відкрила кримінальне провадження за зверненням Полтавської міської ради, а тепер матеріали в повному обсязі передані прокуратурі.

Також розслідувачі Bihus.Info та проєкту «Лабораторія викриттів 2.0» розслідувала забудову за Кадетським корпусом у Полтаві.

Loading...