Фото: olegpetrasiuk_photo

Під час окупації Харківщини чоловік висловлював підтримку «русського миру» та заперечував збройну збройну агресію росії проти України.

Про це відомо з вироку Машівського районного суду від 16 січня. 

Уродженець Малих Бурлук Харківської області з початку вторгнення окупаційних військ й до самого звільнення села українськими військами, підтримував дії окупантів.

Під час спілкування із мешканцями села чоловік висловлював підтримку «руського миру», а також говорив, що добре, що пришла росія і час змінювати владу.

Чоловіка визнали винним у колабораційній діяльності ч. 1 ст. 111-1 КК України. Під час розгляду справи судом чоловік визнав свою провину та сприяв розкриттю правопорушення, тому судом було вирішено пом’якшити покарання. 

Суд заборонив зловмиснику обіймати певні посади або займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк від 10 до 15 років.

Раніше у Полтаві засудили вчительку, яка виправдовувала та підтримувала дії російської армії. На уроках вона розповідала учням про те, що окупація частини територій України була правильним кроком з боку росії. Разом з тим уроки колаборантка проводила російською мовою, попри закон про державну мову. Восени минулого року її засудили до 4 років позбавлення волі, але вирок пом’якшили до умовного терміну.

Loading...