28 грудня, 13:12
28 грудня, 13:12

Напередодні 2021 року пригадуємо, які публікації ЗМІСТу були найцікавішими для читачів та найбільше привернули увагу.

Для цього ЗМІСТ виокремив найпопулярніші публікації за рік.

«Дах спалахнув за лічені хвилини». Полтавський рятувальник розповідає про ліквідацію пожежі в екскінотеатрі Котляревського

Ігор Гетало прибув гасити пожежу

Основою цього матеріалу стало інтерв’ю з рятувальником Ігорем Геталом, який одним з перших прибув гасити пожежу у будівлі екскінотеатру Котляревського. З його слів дізнаємося про деталі пожежі у Будинку Дворянського зібрання, про те, як пожежники рятували будівлі і що відчували у той момент.

Про складнощі роботи під час пожежі та як вдалося максимально зберегти будівлю ми розповідали тут.

Ліквідація «полтавського терориста»: деталі спецоперації

Цей матеріал – один з найпопулярніших у 2020 році. Текст став підсумком однієї з найбільш обговорюваних та раптових події, що трапилися цьогоріч на Полтавщині.

У ньому журналістка ЗМІСТу розповіла про те, як поводився Роман Скрипник, після того, як його оголосили у розшук, як його вдалося викрити і як відбулася ліквідація «полтавського терориста». Ця історія дійсно унікальна, адже затримати чоловіка приїжджали понад дві сотні поліціянтів та силовиків. Згадати перебіг подій та прочитати матеріал можна за посиланням.

Як відзначали зимові свята на Полтавщині: традиції святкувань

Якими були та залишаються традиції відзначення свят взимку ми розповіли у двох частинах. Про кожне свято з зимового циклу й властиві йому традиції ви можете дізнатися у цьому матеріалі, адже взимку ледь не щодень свята.

Перша частина матеріалу за цим посиланням, а другу можна знайти тут.

«Треба було бачити, яким обшарпаним було приміщення». Історія полтавця, який займався капітальним ремонтом екскінотеатру Котляревського

До кращих текстів потрапила історія полтавця Василя Пилипенка, який наприкінці 80-х років минулого століття займався капітальним ремонтом будівлі екскінотеатру Котляревського. Василь Пилипенко розповів нам, що важко сприйняв звістку про пожежу, адже будинок колишнього кінотеатру – це не лише одна з пов’язаних із його життям справ, а ще й історична пам'ятка.

Про те, як ремонтували екскінотеатр у Полтаві, обшивали мармуром фоє і відновлювали глядацькі зали ми розповідали тут.

«У нас в’язниць більше, аніж злочинців». Інтерв’ю із заступницею Міністра юстиції про місця несвободи, реформи та «довічників»

Інтерв’ю для цієї статті нам вдалося записати, коли до Полтави приїздила Олена Висоцька. Ми говорили про проєкти, які реалізує Міністерство, зміну підходів до харчування у в’язницях і які зміни необхідні виправній системі терміново.

Чому жодна держава не може обійтися без в’язниць, але у супермаркеті всеодно можна заробити більше, аніж у місцях несвободи ми писали тут.

Полтава від минулого до сучасності: новий погляд на давні світлини

Цей матеріал був дещо незвичним для ЗМІСТу, адже у ньому ми поєднали старі та сучасні фото різних місць у Полтаві. Як змінилися проспекти, вулиці та будинки Полтави за останні 200 років можна дізнатися за цим посиланням.

Як працюватиме сміттєпереробний завод, який планують збудувати на Полтавщині

Проблема екології сьогодні характерна для Полтавщини. Разом з полтавським підприємцем Антоном Фалтинським ми розповідали про принцип роботи сміттєпереробних заводів у різних містах.

Яку користь може отримати Полтавська ОТГ від сміттєпереробного заводу та етапи перероблення відходів можна дізнатися тут.

700 тисяч тонн асфальтобетону: на Полтавщині відкрили рух ділянкою дороги Київ-Харків

Наш репортаж з відкриття ділянки дороги від Лубен до Полтави дороги М-03 став одним з найпопулярніших текстів у 2020 році. У ньому наш журналіст розповідає як ремонтували дорогу, якою рухається майже 20 тис. автомобілів щодня. Детальніше можна прочитати за посиланням.

Як ми втрачаємо Круглу площу. Розмова з архітекторкою Оксаною Бєлявською

Це інтерв’ю з архітекторкою Оксаною Бєлявською ми записали через кілька тижнів після пожежі у Будинку Дворянського зібрання у Полтаві. Темою розмови стала Кругла площа, яку ми сьогодні фактично втрачаємо. Членкиня правління ГО Save Poltava Оксана Бєлявська розповіла нам яким був і став унікальний класицистичний ансамбль Круглої площі і як ми можемо його зберегти. Цей текст можна знайти за посиланням.

Окупація Полтави 1941-1943 років: як місцеві жили з німцями

Історичний матеріал про життя у Полтаві під час німецької окупації ми присвятили Дню міста, який відзначаємо 23 вересня. Основою цього тексту стало інтерв’ю з докторкою історичних наук Людмилою Бабенко. Вона розповіла як жили полтавці у період нацистської окупації.

У цьому матеріалі розповідаємо про різні прояви колабораціонізму – співпраці з окупантами, намагання пристосуватися до нових умов та як полтавці намагалися організовувати власне національне, релігійне і культурне життя. Редакція отримала чимало фідбеку після публікації цього тексту. Прочитати його можна тут.