o4ewdlz3enngk4eh

ГО «Еколтава» завершує працювати над другою програмою щодо окремого збору небезпечних відходів у складі твердих побутових відходів, яка буде розрахована на 5 років.

Усього програма розповсюджується на 4 рівні небезпечних відходів: лампи, термометри, батарейки, медичні відходи та електроприлади. У документі прописаний механізм утилізації та передачі на переробку кожного з них. Про це повідомив у четвер, 2 липня, екоактивіст Сергій Антоненко:

«Згідно із законодавством України, небезпечні відходи потрібно збирати окремо від твердих побутових відходів. Усе, що ми змогли зробити це запустити в Полтаві екобус, який приймає ртутні лампи, термометри й батарейки. Ми контролюємо їхню передачу не сумнівним підприємствам, а тим, які переробляють ці відходи».

Утилізувати небезпечні відходи можуть підприємства тільки із відповідною ліцензією на поводження з твердими побутовими відходами. Тому програма передбачає отримання ліцензії на передачу та переробку небезпечних відходів для КАТП-1628.

Сергій Антоненко розповів, що полтавське підприємство «Полекозахист» монопольне, адже єдине має ліцензію на зберігання й передачу ртутних ламп і термометрів:

«Ми наполягали, щоби КАТП-1628 передавало ртутні лампи й термометри на львівське комунальне підприємство “Бондарівка”, яке має сучасне обладнання і виконує найекологічнішу пререробку. Взагалі КАТП співпрацює з одеським підприємством для переробки ртутних ламп. Я вимагав, щоби туди не відправляли, тому що невідомо, яке там обладнання, технологія й куди дівається кінцева продукція».

Але процес утилізації та збору батарейок простіший. Батарейки та акумулятори до 7 ампер на годину не потребують ліцензії, тому нині вони зберігаються на КАТП. Якщо накопичувач має понад 7 ампер, як, наприклад, автомобільний акумулятор, тоді потрібна ліцензія.

«КАТП зберігає батарейки у себе й потім відправляє до київського підприємства “Екологічні інвестиції”. Воно отримало всі дозвільні документи від Міністерства екології та від Міністерства Румунії на транскордонні перевезення, куди батарейки відправляються на переробку. На сьогодні в Україні немає жодного офіційного підприємства, яке має технологію або виробничу потужність на переробку батарейок. Тому сьогодні вони експортуються за кордон».

Щодо переробки медичних відходів, то тут процес складніший, говорить Антоненко. Згідно з законодавством, їх потрібно спалювати. Тому в програмі закладена закупівля термоустановки, що спалює медичні відходи.

Також програма передбачає створення мініцеха на території КАТП для збирання електроприладів. Це потрібно для того, щоб електроніка розбиралася на деталі, металобрухт, кольорові метали і пластик. Частини, що не утилізуються в Полтаві, передаватимуться до київського підприємства «Центр управління відходів», який має відповідну ліцензію.

Коли програму доопрацюють, її передадуть на розгляд до управління ЖКГ. Після чого передадуть на комісію, а потім на сесію Полтавської міської ради.

Нагадаємо, що «Еколтава» вже підготувала першу екопрограму поводження з твердими відходами та коштувала КАТП-1628 85 тис. грн. На підприємстві за майже пів року відсортували 453 тис. 169 кг вторинної сировини.

На Полтавщині утворили 97 млрд відходів за рік. Додамо, що Мінприроди створило карту сміттєзвалищ. Варто зазначити, що сміттєзвалища на Полтавщині займають 535 гектарів.

ЗМІСТ розповідав про сміттєпереробний завод на Полтавщині, який можуть невдовзі побудувати. Також влада призупинила процес закупівлі сортувального комплексу через карантин.

Loading...