xdmssbeceapqelup

Про це ЗМІСТу стало відомо із відповіді КАТП-1628 на інформаційний запит.

У період з 24 жовтня 2019 року по 22 травня 2020 року полтавське підприємство «КАТП-1628» відсортувало 453 тис. 169 кг вторинної сировини. За цей період підприємству вдалося продати вторсировини на 1 млн 93 тис. 395 грн та 15 копійок. Але ця сума без урахування витрат «КАТП-1628» на оплату праці співробітників, транспорту тощо.

«Цього року ціна впала практично удвічі. Зараз серед підприємств, які раніше приймали вторсировину, працюють лише одиниці, бо рентабельності ніякої немає. Я так розумію, що вторсировину вивозять за кордон, але ж вони були закриті», – розповів директор КП «КАТП-1628» Тарас Бойко. 

Як повідомив керівник Державної екологічної інспекції Центрального Округу Євген Мартосенко, у 2016 по 2021 повинна була працювати програма утилізації твердих побутових відходів. Програма передбачала поділення 4 секторів для 4 сміттєпереробних заводів. Реалізувати цю програму не вдалося.

«З 2018 року забороняється викидати на полігони неперероблені тверді побутові відходи. Повинно відбуватися сортування на сортувальних лініях. Після чого ми можемо захороняти на полігонах ті відходи, які неможливо утилізувати, спалити чи переробити», – сказав Євген Мартосенко.

Нагадаємо, що на Полтавщині утворили 97 млрд відходів за рік. Також влада призупинила процес закупівлі сортувального комплексу через карантин.

ЗМІСТ  розповідав про сміттєпереробний завод на Полтавщині, який можуть невдовзі побудувати. Також київські журналісти зняли відео про Макухівське сміттєзвалище.

Додамо, що Мінприроди створило карту сміттєзвалищ. Варто зазначити, що сміттєзвалища на Полтавщині займають 535 гектарів.

Loading...