Наталія Саєнко залишається під домашнім арештом уночі

Автор: Вікторія Баберя, 8 травня, 17:41

Фото: Наталія Саєнко залишається під домашнім арештом уночі (Джерело – poltava.to)


Відповідне рішення ухвалила слідча суддя Октябрського райсуду Полтави Марина Материнко в середу, 8 травня.

Підозрювана у смерті велосипедиста Артема Левченка Наталія Саєнко перебуватиме під домашнім арештом до 9 липня з 22.00 вечора по 6.00 ранку. Крім цього, підозрювана повинна утримуватися від спілкування зі свідками та не залишати межі Полтавської області.

Прокурор Валентин Болгар пояснив необхідність продовження запобіжного заходу в вигляді домашнього арешту в нічний час доби на 60 днів наступним: слідчому управлінню потрібен ще час, аби провести ряд експертиз і приєднати до матеріалів справи результати вже проведених перед тим, як передати її до суду.

Наталія Саєнко залишається під домашнім арештом уночі

Адвокат підозрюваної Богдан Глядик зазначив, що в поданому клопотанні немає обґрунтованого підтвердження необхідності застосування запобіжного заходу. А домашній арешт, навіть у нічний час доби, порушує конституційні права Саєнко. І до того ж, як підприємця, вона має бізнес за межами Полтавської області, і арешт впливає на її роботу.

Наостанок Богдан Глядик наголосив: Саєнко не потрібен будь-який запобіжний захід.

Інший адвокат підозрюваної Олег Губа підтримав заперечення. Він сказав, що можливе також застосування більш м'якого запобіжного заходу – особисте зобов'язання.

Дмитро Семеха

Адвокат сторони потерпілих, родини Левченків, Дмитро Семеха підтримав клопотання слідчого прокурора, адже ще є ризики. Додав, що наразі розглядається заява Левченків до Управління патрульної поліції в Полтавській області щодо того, що нібито саме Саєнко бачили за кермом автівки (це при тому, що у неї вилучені водійські прав). Крім того, якщо від адвоката сторони підозрюваної прозвучало, що можливо застосовувати більш м’який захід, то ризики дійсно є.

Зауважимо, що нещодавно в соціальних мережах поширювалося відео, на якому зафіксовано, як нібито Наталія Саєнко керувала автомобілем. За словами Дмитра Семехи, вони подали заяву з метою перевірки цього факту минулої п'ятниці, 3 травня.

Слідча суддя Марина Материнко ухвалила рішення клопотання прокурора задовольнити та застосувати до Наталії Саєнко запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 60 діб до 9липня.

Додамо, що в березні колегія апеляційного суду ухвалила  рішення забрати в Саєнко закордонний паспорт, аби уникнути можливості покинути межі України.

__ ________ __

Пригадаємо перебіг справи:

  • 6 листопада 2018-го року Наталія Саєнко збила 14-річного Артема Левченка, який їхав на велосипеді на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв.
  • Хлопець два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня 2019-го.
  • 9 січня Наталії Саєнко оголосили підозру за статтею 286 частині 2 «Порушення правил дорожнього руху, що спричини смерть потерпілого» та вилучити в неї водійські права.
  • Суд обрав для Наталії Саєнко запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб до 9 березня включно.
  • Під час слідчого експерименту в середу, 6 лютого, встановили, що на момент скоєння ДТП, Артем Левченко рухався на велосипеді на великій швидкості, а не йшов пішки.
  • 7 лютого суд наклав арешт на нерухоме майно підорюваної, яке станом на 5 лютого їй належало.
  • 11 лютого родина Левченків подала цивільний позов на 300 млн грн – компенсацію за спричинену моральну шкоду (у зв'язку з цим і арештували майно). А 25 лютого родина подала ще одну скаргу на бездіяльність слідчого у справі.
  • 27 лютого суд призначив проведення комплексної транспортно-трасологічної, судово-автотехнічної та судово-медичної експертизи.
  • 6 березня Наталії Саєнко продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 60 діб (до 9 травня) з 22.00 вечора по 6.00 ранку.
  • У березні стало відомо, що згідно з висновками судової автотехнічної експертизи, причиною ДТП та її наслідків є порушення Саєнко правил дорожнього руху. Судово-медична ж експертиза становила, що смерть хлопчика спричинили тілесні ушкодження, отримані внаслідок аварії.
  • Наприкінці березня родина Левченків подала скаргу на бездіяльність слідчого Юрія Титаренка у справі Наталії Саєнко, але суддя Материнко вирішила залишити скаргу без розгляду.
Опублікована: 8 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація