Прокуратура завершила розслідування за фактом смертельної ДТП за участі Саєнко – справу передають до суду

Автор: Вікторія Баберя, 17 травня, 15:12

Фото: Саєнко могла уникнути наїзду на велосипедиста (Обкладинка Юлії Деркач)


Прокуратура завершила досудове розслідування в резонансному кримінальному провадженні за фактом ДТП у центрі міста, внаслідок якої загинув 15-річний Артема Левченка.

«Досудове розслідування кримінального провадження завершено 08.05.2019 року. На даний час відповідно до вимог ст. 290 КПК України сторони ознайомлюються з матеріалами кримінального провадження, після чого обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 8 років», – передає прес-служба Прокуратури Полтавської області

Підслідність у вказаному кримінальному провадженні за прокуратурою Полтавської області визначена у лютому поточного року. Висновки комплексної судової транспортно-трасологічної, автотехнічної та судово-медичної експертиз надійшли лише наприкінці квітня поточного року.

Зокрема, на підставі отриманих висновків, здобуто докази вини винуватиці ДТП, що стало підставою для оголошення останній остаточної підозри.

Пригадаємо перебіг справи:

 • 6 листопада 2018-го року Наталія Саєнко збила 14-річного Артема Левченка, який їхав на велосипеді на пішохідному переході біля Малої академії мистецтв.
 • Хлопець два місяці перебував у лікарні і, не прийшовши до тями, помер від отриманих травм у понеділок, 7 січня 2019-го.
 • 9 січня Наталії Саєнко оголосили підозру за статтею 286 частині 2 «Порушення правил дорожнього руху, що спричини смерть потерпілого» та вилучити в неї водійські права.
 • Суд обрав для Наталії Саєнко запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб до 9 березня включно.
 • Під час слідчого експерименту в середу, 6 лютого, встановили, що на момент скоєння ДТП, Артем Левченко рухався на велосипеді на великій швидкості, а не йшов пішки.
 • 7 лютого суд наклав арешт на нерухоме майно підорюваної, яке станом на 5 лютого їй належало.
 • 11 лютого родина Левченків подала цивільний позов на 300 млн грн – компенсацію за спричинену моральну шкоду (у зв'язку з цим і арештували майно). А 25 лютого родина подала ще одну скаргу на бездіяльність слідчого у справі.
 • 27 лютого суд призначив проведення комплексної транспортно-трасологічної, судово-автотехнічної та судово-медичної експертизи.
 • 6 березня Наталії Саєнко продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 60 діб (до 9 травня) з 22.00 вечора по 6.00 ранку.
 • У березні стало відомо, що згідно з висновками судової автотехнічної експертизи, причиною ДТП та її наслідків є порушення Саєнко правил дорожнього руху. Судово-медична ж експертиза становила, що смерть хлопчика спричинили тілесні ушкодження, отримані внаслідок аварії.
 • Наприкінці березня родина Левченків подала скаргу на бездіяльність слідчого Юрія Титаренка у справі Наталії Саєнко, але суддя Материнко вирішила залишити скаргу без розгляду.
 • 8 травня підозрюваній у смерті велосипедиста Артема Левченка Наталії Саєнко продовжили перебування під домашнім арештом до 9 липня з 22.00 вечора по 6.00 ранку. 
Опублікована: 17 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація