photo_2022-08-12_16-07-54

Напередодні благодійного ярмарку «Спаський двіж: сміливість» волонтери «заховали» пам’ятник з російською символікою на 2 дні під жовто-синім полотном.

Про це у коментарі ЗМІСТу розповіла представниця «Містохабу» Юлія Манойло.

Пам’ятник вирішили закрити від очей відвідувачів, бо на ньому є двоголовий орел. Заходи «Містохабу» відвідуватимуть учасники з проукраїнською позицією, тому на такий крок пішли з поваги до полтавців, які підтримують українську армію й збиратимуть 13 та 14 серпня кошти на безпілотник для ЗСУ.

Перфоманс від «Містохабу». Фото зі сторінки Анастасії Лісової

Захід триватиме з 10:00 до 20:00, за адресою: Спаська, 10. Організатори повідомляють, що мета заходу зібрати 720 тис. грн на безпілотник «Валькірія» та передати його українським військовим. Детальніше про це тут.

Влітку 2022 року пам’ятник на місці відпочинку Петра І пошкодили. Тоді невідомі облили його червоною фарбою та написали на ньому «окупант». Пізніше додали ще один напис. 24 липня у Полтаві поруч із пам’ятником на місці відпочинку Петра І встановили унітаз із написами. Автор об’єкта назвав його твором мистецтва, який привертає увагу до міфологізації історії Полтавської битви російською пропагандою.

Потім написи з пам’ятника прибрали.

Ця пам’ятка має охоронний номер, її встановили у 1849 році. З цим монументом пов’язаний один з міфів довкола битви. На пам’ятнику вказано, що він приурочений до 27 червня 1709 року, коли російський цар Петро I прибув після баталії. Натомість у тодішніх історичних джерелах згадують про приїзд Петра лише 29 червня, а не одразу після Полтавської битви.

Пам’ятник споруджений на локації, де раніше знаходився будинок козака Магденка. У ньому жив комендант фортеці Олексій Келін.

Нагадаємо, що кожен пам’ятник битві в Полтаві – це пам’ятник міфу.

«Підходь до будь-якого й розповідай про фальсифікації. Ось, наприклад, наш пам’ятник коменданту Келіну. Облава розпочалася не 1 квітня, а 1 травня, а далі жителі міста в обороні участі не брали.  Штурми 21-22 червня взяли зі щоденника Келіна, який Крьокшин друкував. Тут описані події з шаленим пафосом, але насправді купа неузгодженостей і вигадок. Присвята пам’ятника подіям чи датам у цій ситуації  не означає, що так і було», – кажуть у музеї Полтавської битви.

Великий матеріал про Полтавську битву і російські міфи читайте тут.

Loading...